Weekend z Kinem Wisła. Darmowe seanse dla każdego! Wybór filmów jest ogromny

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

DARMOWE seanse w warszawskim kinie! Oprócz filmów również SERIALE. Wybór jest ogromny

2021-02-26 18:00

Nie lada gratka dla miłośników polskiego kina i spędzania wolnego czasu przed dużym ekranem. Przez cały weekend Kino Wisła zaprasza warszawiaków na bezpłatne seanse w ramach I Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”. Oprócz filmów na dużym ekranie pojawią się również imponujące koncerty i poruszające dokumenty po cyfrowej rekonstrukcji. Wybór jest ogromny!

Przez cały weekend w najstarszym warszawskim kinie puszczane będą wybrane filmy, seriale, dokumenty, koncerty i spektakle teatralne wyprodukowane przez Telewizję Polską. To niepowtarzalna okazja, by na dużym ekranie zobaczyć takie filmy, jak „Dialog. Życie pisane w listach”, „Wojna światów”, „Halo, halo tu mówi Warszawa” czy „Papcio Chmiel”. Wśród 46 propozycji festiwalowych są również koncerty, do których warto jeszcze raz powrócić, jak np. koncert „Anioły Grudnia” zorganizowany dla uczczenia okrągłej rocznicy wydarzeń roku 1970 lub „100#WOLNOŚĆ” z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W repertuarze są także propozycje dla miłośników seriali i spektakli teatralnych. Na dużym ekranie będzie można obejrzeć np. serial „Korona Królów”, który opowiada o monarchii w Polsce pod panowaniem kolejnych władców, a także spektakl teatralny „Dziady cz. I i II” w wykonaniu Teatru Wierszalin, który jest interpretacją dramatu Adama Mickiewicza. Cały festiwalowy repertuar dostępny jest na stronie internetowej Kina Wisła.

Bezpłatny pokaz polskich produkcji w najstarszym stołecznym kinie w dniach 26-28 lutego jest wydarzeniem towarzyszącym I Festiwalowi Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”, który trwa od 22 lutego do 1 marca. Od godz. 10 do godz. 20 w Kinie Wisła można odbierać darmowe wejściówki na seanse. Należy jednak pamiętać, że ilość miejsc w salach kinowych jest ograniczona.

Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość” to inicjatywa, która ma promować treści wyprodukowane lub koprodukowane przez Telewizję Polską. W 2021 roku od 22 lutego do 1 marca odbywa się pierwsza edycja Festiwalu. Ze względu na panującą pandemię postawiono na formułę on-line. Festiwalowe produkcje dostępne są na stronie www.fkn.tvp.pl. - Nazwa Festiwalu nawiązuje do tytułu ostatniej książki-wywiadu papieża Polaka św. Jana Pawła II, której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości w spotkaniu z Bogiem i znaczenia słów „Ojczyzna”, „Naród”, „Europa” - czytamy na facebookowej stronie Festiwalu.

- W 6 kategoriach: Film i serial fabularny, Film i serial dokumentalny, Teatr, Rekonstrukcja, Koncert i widowisko, Dziedzictwo św. Jana Pawła II widzowie będą mieli możliwość obejrzenia blisko 100 produkcji powstałych w latach 2018 – 2020. Festiwal zwieńczy Gala, podczas której nagrodzonym twórcom zostaną wręczone Złote i Platynowe Ryngrafy, nawiązujące do pamiątek po poległych bohaterach narodowych – wydarzenie odbędzie się 1 marca 2021 roku, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, i będzie transmitowane od godz. 21:00 na antenach TVP 1 i TVP Historia oraz w internecie na stronie festiwalowej - możemy przeczytać na stronie internetowej Festiwalu.

Sonda
Czy lubisz polskie filmy i seriale?
W metrze powstanie muzeum. Nowe stacje metra będą skrywały tajemnicze eksponaty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki