W ten weekend na brak plenerowych imprez nie można narzekać! Nastąpi istny wysyp pikników w najróżniejszych klimatach. W dwóch miejscach będzie można obejrzeć walki rycerzy. W sobotę w godz. 10-18 przed Muzeum Wojska Polskiego wyrośnie średniowieczne obozowisko wojowników i handlarzy z kuźnią, warsztatem garncarskim, rybackim czy bursztyniarskim. Będzie można próbować przysmaków dawnej kuchni czy rywalizować w. ścinaniu kapusty kijem. W tym samym czasie turniej rycerski zostanie rozegrany też na Ursynowie. W parku Przy Bażantarni średniowieczni rycerze zostaną dwa dni, oprócz walk w programie pokazy tańców, zawody łucznicze i warsztaty ginących rzemiosł.
Na Mokotowie można odwiedzić dwa pikniki o różnej tematyce. Na placu Unii Lubelskiej w godz. 12-21 rozlokują się stoiska z hiszpańskim tapas i oliwkami. W ramach drugiego festiwalu Street of Spain na Półwysep Iberyjski przeniosą mieszkańców stolicy warsztaty flamenco i cajon, koncerty Caravana Banda i Madrugada, międzypokoleniowy dancing, hiszpańskie wina i światowi artyści street artu Okuda i Remed. W tym czasie w parku Sieleckim w godz. 10-18 królować będą klimaty Stanisława Grzesiuka. W sobotę zaplanowano m.in. konkurs piosenki z ulicy (godz. 12), spacer śladami Grzesiuka (godz. 15) i potańcówkę przy Kapeli Czerniakowskiej (godz. 17).
W niedzielę do atmosfery starej Warszawy nawiąże też Jarmark Floriański (godz. 14-21) na Pradze-Północ. Tradycyjna impreza w parku Praskim przyciągnie stoiskami z rękodziełem i występami kabaretów. Dowcipem tryskać będą Cezary Pazura (godz. 16.30), Kabaret pod Wyrwigroszem (godz. 18.15) czy Marcin Daniec (godz. 19.30).
Bardziej wyrafinowany klimat zapanuje w niedzielę na placu Teatralnym. Tam od godz. 10 w ramach Pikniku pod Operą prowadzonego przez Piotra Polka i Zbigniewa Zamachowskiego na ekranie przed Teatrem Wielkim będzie można obejrzeć głośne spektakle, m.in. "Straszny dwór" (godz. 13.20) czy "Burzę" (17.50), na scenie wystąpią znani artyści Opery Narodowej, a w salonie literackim będzie szansa spotkać m.in. malarza Edwarda Dwurnika (14.30), mistrza polskiej sztuki plakatu Rafała Olbińskiego (15.30) czy reżysera Mariusza Trelińskiego (16.30). Będzie można też zajrzeć za kulisy opery (godz. 11-15) i wziąć udział w kiermaszu kostiumów.