Muzeum Powstania ma stać się w ciągu kilku lat jeszcze bardziej przyjaznym miejscem na Woli. Trzy lata trwały procedury zmierzające do przejęcia działki od strony ul. Towarowej, która ma być areną wielkiej rozbudowy muzeum. Właścicielem terenu był skarb państwa, wojewoda musiał go więc najpierw przekazać miastu, a ratusz – władzom muzeum. Umowa przekazania działki w użytkowanie została podpisana. - Możemy zatem podpisywać umowę z projektantem i rozpoczynać kolejny etap przed rozbudową, czyli kompletowanie dokumentacji – mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Zmiany zaprojektowała pracownia Nizio Design International, która przygotowywała już ekspozycję stałą w MPW, odpowiadała także za projekty Muzeum Polin czy Muzeum Polskiej Wódki na Pradze. Co zaproponował Mirosław Nizio z ekipą? Wizualizacje, które pokazujemy w GALERII obrazują gigantyczną skalę tej metamorfozy!
Polecany artykuł:
Według wizji zespołu Mirosława Nizio budynek MPW ma się otworzyć na miasto. Od strony Towarowej, tam, gdzie dziś piętrzy się mur, powstanie główne wejście z podziemnym holem, kasami, szatnią i - wygodnymi dla wycieczek – zatoczkami dla autokarów. Wyrosną też dwa nowe budynki m.in. z audytorium na 300 osób. Pawilon wejściowy z zielonym dachem pozwoli na organizowanie tam plenerowych wydarzeń. Powstańcy Warszawscy byliby zachwyceni, gdyby mogli zobaczyć, że po raz pierwszy od otwarcia w 2004 roku ich ukochane muzeum rozbudowuje się.
Prace nad rozbudową mają rozpocząć się najwcześniej przełomie 2022 i 2023 roku. Potrwają około dwóch lat. A więc około 2025 roku Muzeum Powstania zyska nowy wygląd.