Edukacja w WSEiZ opiera się nie tylko na przekazywaniu wiedzy teoretycznej, ale na profesjonalnym przygotowaniu do wykonywania przyszłego zawodu. Wynika to z umiejętności praktycznych kadry, wpływu pracodawców na profile kształcenia, nowoczesnych programów nauczania i jakości kształcenia zgodnej ze standardami europejskimi. Studenci mają możliwość zdobycia tytułu: inżyniera, inżyniera architekta, licencjata, a także na czterech kierunkach studiów – magistra inżyniera, magistra sztuki lub magistra.
10 kierunków studiów
Na WSEiZ można wybrać spośród dziesięciu kierunków studiów:
- Architektura (I° i II°),
- Architektura Krajobrazu (I°),
- Architektura Wnętrz (I° i II°),
- Budownictwo (I°),
- Wzornictwo (I°),
- Ochrona Środowiska (I° i II°),
- Zdrowie Publiczne (I°),
- Zarządzanie (I°)
- Zarządzanie i Inżynieria Produkcji (I° i II°),
- Mechanika i Budowa Maszyn (I°).
W roku akademickim 2019/2020 w planach jest uruchomienie jedenastego kierunku studiów – Informatyki.
Wydział architektury
Wydział Architektury – jako jedyny na uczelni niepublicznej w Warszawie i jeden z kilku w Polsce – decyzją MNiSW uzyskał uprawnienia do prowadzenia studiów II stopnia na kierunku Architektura. Absolwenci kończą studia z tytułem magistra inżyniera architekta, niezbędnym do zdobycia pełnych uprawnień architektonicznych nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej! Wydział Architektury WSEiZ otrzymał również pozytywną ocenę instytucjonalną jakości kształcenia Polskiej Komisji Akredytacyjnej! Ponadto wszystkie kierunki studiów w WSEiZ, akredytowane przez PKA zostały ocenione pozytywnie.
W celu ścisłego powiązania programów studiów ze zmieniającym się rynkiem pracy, WSEiZ intensywnie współpracuje z otoczeniem gospodarczym, prowadzi badania wskazujące na oczekiwania pracodawców, monitoruje losy zawodowe absolwentów oraz organizuje Targi Pracy. W WSEiZ odbywają się również spotkania i wykłady przedstawicieli pracodawców: wybitnych praktyków biznesu, architektów, kadry zarządzającej renomowanych firm, przekazujących swoje doświadczenia zawodowe studentom.
WSEiZ
Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie dysponuje własną, usytuowaną w centrum Warszawy bazą dydaktyczno-administracyjną, w której znajdują się profesjonalnie wyposażone, specjalistyczne pracownie i laboratoria. W nowocześnie zaadaptowanym budynku przy ul. Olszewskiej 12 znajduje się siedziba uczelni wraz z administracją, która razem z mieszczącym się w pobliżu kompleksem budynków przy ul. Rejtana 16 tworzy centrum dydaktyczno-administracyjne WSEiZ. Część zajęć praktycznych odbywa się również w Terenowej Stacji Ochrony Przyrody i Krajobrazu zlokalizowanej na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego.
WSEiZ stawia nie tylko na wiedzę, ale także kreuje zorientowanych na rozwój przedsiębiorczych, kompetentnych ludzi z pasją m.in. poprzez działalność Biura Karier, które angażuje studentów w realne projekty realizowane przez pracodawców, organizuje Targi Pracy, na które zaprasza firmy z branży: architektoniczno-budowlanej, architektury wnętrz, ochrony środowiska oraz zarządzania i inżynierii produkcji. Na kierunkach artystycznych i technicznych organizuje wystawy prac projektowych i plastycznych, wspierając edukację, twórczy rozwój oraz autokreację studentów. W Galerii, która mieści się w Atrium budynku WSEiZ przy ul. Rejtana 16, prezentowane i promowane są prace wykładowców, studentów, absolwentów oraz twórców związanych z uczelnią. Szczegółowe informacje o terminach wystaw i twórcach znajdują się na wseiz.pl oraz na facebookowej stronie uczelni.
Artykuł sponsorowany