Szkoła

i

Autor: pixabay.com

Wybierz szkołę dla siebie! Zbliżają się wirtualne targi warszawskich szkół średnich. Wybierz swoją drogę

2021-03-23 8:30

Szkolnictwo zawodowe w stolicy stoi na bardzo wysokim poziomie i ciągle jest rozwijane. Energetyk, automatyk, a może mechatronik? W tych kierunkach od najbliższego roku szkolnego będzie można się kształcić w warszawskich szkołach. - Wprowadziliśmy innowacyjne programy, współpracujemy z uczelniami, firmami, inwestujemy w bazę dydaktyczną i dbamy o kadrę. A młodzież może wybierać w ponad 70 zawodach, w tym kilku nowych – informują pracownicy warszawskiego ratusza. 26 i 27 marca odbędą się targi edukacyjne. „Wybierz szkołę dla siebie” – takie hasło przyświeca w tym roku uczniom, którzy jeszcze nie wiedzą jaką drogą będą chcieli podążać.

Szkolnictwo zawodowe w Warszawie cały czas się rozwija. Uczniowie mogą się kształcić w ponad 70 zawodach. Chcesz dowiedzieć się jakie oferty są przygotowane w danych szkołach? Będziesz miał taką możliwość. Zbliżają się wirtualne targi edukacyjne.

- Zbliżające się targi to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą naszych placówek kształcących w zawodzie. Serdecznie zapraszam na wirtualne targi, które odbędą się 26 i 27 marca pod hasłem „Wybierz szkołę dla siebie” – zachęca do wzięcia udziału w targach Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Wykaz szkół, które wezmą w tym udział można znaleźć tutaj.

UCZNIOWIE KLAS 1-3 WRÓCILI DO SZKOŁY

W tym roku powstanie wiele nowych kierunków. W Technikum Mechanicznym nr 5 w Zespole Szkół nr 40 (ul. Objazdowa, Praga-Północ) będzie można się kształcić jako: technik energetyk, technik automatyk, w Branżowej Szkole I w Zespole Szkół nr 40 (ul. Objazdowa, Praga-Północ) powstaną kierunki: mechatronik, automatyk, a w Branżowej Szkole I Stopnia nr 18 w Zespole Szkół nr 35 im. Zofii Jaroszewicz „Kasi” - magazynier-logistyk.

Warszawskie szkoły zawodowe realizują innowacyjne programy nauczania, wykorzystują fundusze unijne, biorąc udział w programach takich jak Erasmus+ czy Zintegrowany Rozwój Szkolnictwa Zawodowego. Dają możliwość zdobycia certyfikatów i uprawnień honorowanych w kraju i za granicą.

Ratusz ma zawarte porozumienia z największymi polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Wojskową Akademią Techniczną, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego. Dzięki temu w technikach zajęcia prowadzą również pracownicy naukowi. - Nasza kadra to nie tylko nauczyciele, lecz także specjaliści z różnych dziedzin, pracownicy przedsiębiorstw i praktycy z rynku pracy - mówią pracownicy ratusza. Uczniowie techników i szkół branżowych odbywają praktyki w wielu renomowanych firmach, na przykład w Toyocie, Cisco czy Tramwajach Warszawskich.

- Firmy, z którymi współpracujemy, zatrudniają naszych absolwentów, fundują stypendia za wyniki w nauce i umożliwiają zdobycie wielu certyfikatów przydatnych w późniejszej pracy. Podczas praktyk zawodowych młodzi ludzie mają do czynienia z innowacyjnymi technologiami - dodaje wiceprezydent Kaznowska.

Warszawskie technika i szkoły branżowe I stopnia w roku szkolnym 2021/2022 przyjmą do klas pierwszych ponad 7 tys. absolwentów podstawówek (5,9 tys. w 45 technikach i 1,2 tys. w 19 branżowych szkołach I stopnia).

Dla wszystkich zainteresowanych powstał także wygodny przewodnik po bogatej ofercie warszawskich szkół ponadpodstawowych. Placówki podzielono na kształcące w zawodzie, czyli technika i branżowe szkoły oraz licea ogólnokształcące. Informator jest dostępny na stronie edukacja.warszawa.pl.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki