Dom pogrzebowy na Nocy Muzeów 2024

i

Autor: CC/Unsplash.com/licencja Creative Commonsc/Zdjęcie poglądowe Dom pogrzebowy na Nocy Muzeów 2024

Ciekawe atrakcje

Wyjątkowa Noc Muzeów 2024 w Warszawie. Zapraszają do domu pogrzebowego! Takiej atrakcji jeszcze nie było

2024-05-15 15:41

20. edycja popularnego w całym kraju wydarzenia, a mianowicie Nocy Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Fani imprez kulturalnych odliczają dni i wybierają miejsca warte odwiedzenia. Co ciekawe, w tym roku uczestnicy będą mogli zobaczyć nie tylko muzea, czy galerie sztuki z nieco innej perspektywy, ale również domy pogrzebowe.

Co warto zobaczyć w Warszawie podczas Nocy Muzeów 2024? Dom pogrzebowy zachęca do odwiedzin

Noc Muzeów 2024 odbędzie się dokładnie 18 maja. To właśnie tego dnia wiele osób uda się do różnego rodzaju instytucji kultury, by podziwiać wyjątkowe dzieła zupełnie za darmo oraz odkryć niedostępne na co dzień zakamarki tak wyjątkowych miejsc. Co ciekawe, zazwyczaj podczas wydarzeń organizatorzy zapewniają wiele dodatkowych atrakcji. Dla przykładu, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie przygotuje nocny pokaz balonów. Co jednak może mieć w swojej ofercie warszawski dom pogrzebowy, który 18 maja również będzie czekał na odwiedzających?

Noc Muzeów 2024 w Domu Pogrzebowym "Służew"

Dla wielu osób może to brzmieć dość irracjonalnie, lecz faktycznie podczas Nocy Muzeów 2024 w Warszawie będzie można odwiedzić nawet dom pogrzebowy. Obiekt zachęca do wspólnej "zabawy" już kolejny rok z rzędu i - ku zdziwieniu wielu - oferuje naprawdę sporo. Dom Pogrzebowy "Służew" planuje pokazać nieodstępne na co dzień zakamarki obiektu, które z pewnością u niejednej osoby wywołają dreszcze. Wszystkiemu towarzyszyć będą ciekawe historie opowiadane przez pracowników. Dodatkowo na miejscu będzie można podziwiać wystawy z różnych kultur świata, obrzędy oraz techniki przygotowania osób zmarłych.

Podczas trwania wydarzenia technik sekcyjny odkryje także tajemnice swojego zawodu, a tak zwany Mistrz Ceremonii pogrzebowej opowie o zadaniach, z którymi spotyka się w czasie pracy. Ciekawscy będą mogli zobaczyć nawet sprzęty, których używa się tam na co dzień. Znajdzie się również coś dla fanów twórczości, bowiem w trakcie odbędzie się koncert muzyki żałobnej. Całe wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu odwiedzających, którzy wyjdą z obiektu bogatsi o wiedzę na temat śmierci i pracy w zakładzie pogrzebowym.

Zobacz galerię ze zdjęciami: Tak wygląda spalona hala na Marywilskiej 44

QUIZ. Tak się żyło w PRL-u. W 20. rocznicę pogrzebu Edwarda Gierka przypomnij sobie te czasy

Pytanie 1 z 10
Wszyscy dobrze pamiętamy kartki, to właśnie za czasów Edwarda Gierka wprowadzono reglamentację żywności. Pierwsze kartki wprowadzono:
Pogrzeb Damiana Sobola wolontariusza z Przemyśla

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają