- Dokładnie 27 508 uczniów i uczennic zostało zakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych, co przekłada się na 19 503 do liceów ogólnokształcących, 7 232 do techników i 773 do branżowych szkół I stopnia - przekazała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. W wspomnianej liczbie jest aż 10 537 uczniów mieszkających poza Warszawą, czyli 38 procent wszystkich nastolatków, którzy dostali się już do szkół.
Ponad 2 tysiące uczniów się nie dostało do szkół ponadpodstawowych w Warszawie
O swój dalszy los nadal martwi się wiele osób. - 2 371 uczniów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej ze szkół – dodała wiceprezydent, która zwróciła uwagę na to, że w tym roku szkolnym ratusz przygotował "rekordową liczbę miejsc w klasach pierwszych" - 31 tysięcy.
Jaki jest dalszy los kandydatów? Co muszą teraz zrobić osoby, które zostały zakwalifikowane do szkół? Dowiesz się w dalszej części artykułu.
Uczniowie muszą złożyć wymagane dokumenty
Do 27 lipca do godz. 15.00 zakwalifikowani kandydaci będą potwierdzać wolę nauki w danej szkole poprzez złożenie oryginałów: świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminy ósmoklasisty oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
Kiedy rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych?
W czwartek, 28 lipca, do godz. 14.00 poznamy wyniki i ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów, oraz informację o liczbie wolnych miejsc. - Od 1 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca do szkół, które dysponują wolnymi miejscami. Rekrutacja ta będzie prowadzona bez wykorzystania elektronicznego systemu rekrutacji - podsumowała Renata Kaznowska.