Wyjątkowy piknik naukowy w Warszawie
Głównym i najważniejszym celem Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa” jest przedstawienie w sposób ciekawy i innowacyjny osiągnięć polskich naukowców, placówek naukowych i edukacyjnych, które po wdrożeniu mają ogromny wpływ na rozwój społeczeństwa i nasze codzienne życie.
- Bez nauki nie byłoby rozwoju. Nie będziemy też iść naprzód, jeśli kolejne pokolenia nie znajdą w sobie naukowej pasji. Wierzę, że ten kongres będzie miejscem, gdzie wiele osób będzie mogło poznać zdobycze współczesnej nauki, ale przede wszystkim stanie się miejscem, gdzie dla wielu rozpocznie się ich przygoda z nauką. Z powodu bliskości Dnia Dziecka zaplanowaliśmy również wiele atrakcji dla najmłodszych – zachęca prof. dr hab. n. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński, Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu.
Atrakcji nie zabraknie
W programie kongresu każdy znajdzie coś dla siebie. Od mobilnych wystaw pokazujących najnowsze osiągnięcia nauki, po debaty i wykłady popularno-naukowe. W sobotę, 3 czerwca, na odwiedzających czekać będzie piknik naukowy, na którym będzie strefa animacji, nauki i kina.
Co więcej, przed Gmachem Głównym Politechniki Warszawskiej w Miasteczku Zdrowia na odwiedzających będą czekać zespoły medyczne, eksperci i konsultanci z instytutów medycznych, którzy będą udzielać porad, konsultacji, wykonywać bezpłatne badania, przeprowadzać testy przesiewowe i diagnostyczne oraz promować zachowania prozdrowotne w społeczeństwie.
Przebieg całego wydarzenia będzie transmitowany online na stronie www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl ze studia znajdującego się na Politechnice Warszawskiej i w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach. W kongresie wezmą udział wybitni eksperci, a program obejmie liczne wykłady i panele popularnonaukowe, które poruszą różnorodne i niezwykle ciekawe tematy.
Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.nauka-dla-spoleczenstwa.pl.
Kongres „Nauka dla Społeczeństwa” współorganizują: Rada Główna Instytutów Badawczych, Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Badań Edukacyjnych, z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych PAN oraz ośrodków uniwersyteckich.