KONKURENCJA DLA ŁAZIENEK

Zabytkowy ogród w Warszawie otwarty dla wszystkich. Zobacz, jak wygląda to cudo!

2025-04-24 5:09

Mieszkańcy Warszawy mają powód do radości! Po latach starań, zabytkowy ogród tarasowy za Pałacem Ursynowskim, należący do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW), został oficjalnie udostępniony dla zwiedzających. To prawdziwa perła, ukryta w sercu rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska. Ogród można odwiedzać codziennie, w godzinach od 8:00 do 18:00. Sprawdź, co Cię czeka w tym magicznym miejscu!

Zabytkowy ogród w Warszawie otwarty dla wszystkich

Historia tego miejsca sięga aż 1775 roku! Zabytkowy ogród tarasowy za Pałacem Ursynowskim w Warszawie jest częścią Pałacu Ursynowskiego, który pierwotnie nazywał się Roskosz. Nazwę Ursynów rezydencja zyskała w 1822 roku, kiedy to Julian Ursyn Niemcewicz zakupił posiadłość. W 2016 roku, dzięki staraniom i funduszom SGGW, tarasy zostały odrestaurowane, przywracając im dawny blask.

Pożar zabytkowej dzwonnicy w Warszawie. Jedna osoba zatrzymana!

Czytaj dalej pod materiałem wideo.

Super Express Google News

Rektor SGGW zaprasza do odwiedzin

Prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada, rektor SGGW, podkreśla wyjątkowość tego wydarzenia:

- Dzisiejszy dzień jest dla naszej uczelni wyjątkowy – po latach starań, dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, między innymi dobrej współpracy ze społecznikami ze stowarzyszenia Otwarty Ursynów, możemy oficjalnie otworzyć dla społeczeństwa zabytkowe ogrody tarasowe, zlokalizowane za Pałacem Ursynowskim, w sercu rezerwatu przyrody Skarpa Ursynowska - mówił podczas otwarcia.

- Chciałbym podkreślić, że udostępnienie tej przestrzeni nie oznacza kompromisu kosztem ochrony środowiska. Wręcz przeciwnie – to dowód na to, że przy mądrej, opartej na wiedzy naukowej współpracy możliwe jest pogodzenie ochrony cennych siedlisk przyrodniczych z potrzebą edukacji i upowszechniania wartości przyrody. Zapraszam Państwa do korzystania z tego miejsca z uważnością i szacunkiem. Niech ogrody tarasowe staną się przestrzenią inspiracji, odpoczynku i nauki – żywym symbolem tego, jak dzisiejsze miasta mogą stawać się ostojami przyrody - dodał.

Zobacz zdjęcia z galerii poniżej.

Sonda
Lubisz spacerować po parku?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki