Warszawa. Hotel i biurowiec zastąpią nieczynny Atrium International
– Wierzymy, że wysoki na 131,5 m biurowiec, pierwszy w kraju wyposażony w system geotermii oraz wiele rozwiązań proekologicznych, zdefiniuje nowy standard miejsca pracy i wyznaczy trendy dla branży nieruchomości na kolejne lata – zapowiada Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej Strabag Real Estate w Polsce.
Generalnym wykonawcą Upper One, odpowiedzialnym także za prace rozbiórkowe, jest spółka budowlana Strabag. Autorem projektu jest polska pracownia Medusa Group.
– Upper One znajduje się na zamknięciu widoku południowej osi alei Jana Pawła II, która stopniowo odgina się w kierunku północnym od Ronda ONZ. Lokalizacja ta była dla nas inspiracją dla zaprojektowania „żywej” fasady południowej wypełnionej szklanymi windami, które będąc w ruchu ujawnią funkcję budynku. Szklana fasada jest skromna a zarazem elegancka. Jej płaszczyzny zostały przełamane w postaci zakrzywionych wertykalnych pasów, łamiących dosłowność odbić okolicy oraz wzmacniających smukłość budynku. Jako projektanci mamy nadzieję, że obiekt wpisze się we współczesny krajobraz Warszawy i będzie jego nieodzowną częścią – wyjaśnia architekt Łukasz Zagała, współwłaściciel pracowni Medusa Group.
Upper One. Powstanie nowy wieżowiec w centrum Warszawy
Do budynku będą prowadziły trzy wejścia. Oprócz 34 pięter, w budynku znajdzie się również pięć podziemnych kondygnacji. W projekcie przewidziano osiem wind.
Deweloper przewiduje również 219 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.
Realizacji projektu Upper One towarzyszyć będzie też między innymi modernizacja narożnika al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej.