W ferie rozbiórka wiaduktu. Będzie horror na Trasie Łazienkowskiej

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SUPER EXPRESS W ferie rozbiórka wiaduktu. Będzie horror na Trasie Łazienkowskiej

Zburzą Trasę Łazienkowską w Warszawie. Wiemy, kiedy start prac

2021-12-06 19:21

Już za kilka tygodni rozpocznie się burzenie Trasy Łazienkowskiej. Nowy rok to nowe utrudnienia w Warszawie! Drogowcy przygotowują się do jednej z największych i najważniejszych inwestycji. W końcu zabiorą się za skomplikowaną przebudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej, wyczekiwaną od lat. Wiemy kiedy rozpocznie się burzenie przeprawy, którą dziennie przejeżdża około 121 tys. samochodów. Modernizacja ma być droższa niż początkowo zakładano.

O konieczności tego remontu "Super Express" informował wielokrotnie. Z wiaduktów Trasy Łazienkowskiej, na wysokości parku Agrykola, odpadają wielkie płaty betonu! Nie ma co się dziwić - budowla pamięta lata siedemdziesiąte. Urzędnicy są tego świadomi, i od dłuższego czasu zabierają się za modernizację, którą można spokojnie nazwać totalną demolką. Trasa Łazienkowska jest na tyle ważną arterią, że nie da się jej całkowicie zamknąć na czas budowy. W dodatku stan wiaduktów jest na tyle dramatyczny, że nie można ich po prostu wyremontować, trzeba je zburzyć i zbudować od nowa. Wybrana w lipcu firma Skanska ma najpierw zrównać z ziemią estakadę, na której ruch odbywa się w kierunku centrum. Auta zostaną przerzucone na przeciwległą nitkę, gdzie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. - Do czasu wybudowania wiaduktu północnego, ruch będzie odbywał się po wiadukcie południowym - dwoma pasami w każdym kierunku, z czego jeden pas w każdą stronę będzie przeznaczony dla autobusów. - tłumaczy Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Urzędnicy przygotowali objazd ciągiem ulic: Waryńskiego, Spacerową i Gagarina. Wyznaczone zostaną tam dodatkowe buspasy.

Do tej inwestycji drogowcy przygotowują się od wielu miesięcy. Walczyli z biurokracją. W końcu udało się ustalić ostateczny termin rozpoczęcia wielkiego burzenia. - Wykonawca planuje przełom stycznia i lutego 2022 r., po zatwierdzeniu projektów czasowej organizacji ruchu i wzmocnieniu wiaduktu południowego – przekazała rzeczniczka SZRM.

Remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej ma potrwać 32 miesiące. Na przebudowywanym odcinku trasy o długości około 400 metrów, poza nowymi jezdniami, pojawią się obustronne ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych, a także nowoczesne oświetlenie. Początkowo inwestycja miała pochłonąć 87,5 mln zł. Jak przekazała jednak Małgorzata Gajewska, kwota ta wzrosła do 115 mln zł.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Zaczęło się! Drogowy kataklizm na trasie Łazienkowskiej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają