Ekspozycja dostępna jest w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie. Podzielono ją na jedenaście stanowisk, „sytuacji granicznych” wyznaczających doświadczenie życia i śmierci w getcie warszawskim. Istotę poszczególnych elementów wystawy można zrozumieć słuchając na specjalnych urządzeniach - audioguide’ach, relacji zebranych w Archiwum Ringelbluma oraz patrząc na rysunki i fotografie wykonane w getcie. Najważniejszym elementem wystawy są nagrania relacji z getta, czytane przez aktorów - Jerzego Radziwiłowicza, Mateusza Damięckiego, Magdalenę Lamparską i Martina Budnego.
Na ekspozycji można również zobaczyć archiwalny film zarejestrowany w 1941 roku na taśmie 8 mm przez Alfonsa Ziółkowskiego, który miał przepustkę pozwalającą na wejście do getta.
Strajk Kobiet w Warszawie. Niecodzienny gest policjanta. MAMY ZDJĘCIA
Przez epidemię wystawa narazie została otwarta jedynie w sposób symboliczny, by uczcić rocznicę zamknięcia getta. Do końca listopada można pobrać obszerny katalog w formie ebooka obrazujący wystawę. Organizatorzy wystawy mają nadzieję, że jak najszybciej będzie możliwe udostępnienie ekspozycji zwiedzającym. Obecnie zakładają, że będzie czynna co najmniej do drugiej połowy kwietnia.
Mokotów: Rozkochał rencistkę do szaleństwa i oszukał w perfidny sposób!