Lekkoatletyka

Autor: unsplash.com/Austin Ban Lekkoatletyka

Złota Paulina Guba. Polska liderem klasyfikacji medalowej!

2018-08-09 11:38

Paulina Guba zdobyła dla Polski piąty medal na tegorocznych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. 27-latka w imponującym stylu wygrała konkurs pchnięcia kulą.

Przez większą część zawodów prowadziła Niemka Christina Schwanitz. Jej najlepsze pchnięcie wynosiło 19,19 m. W ostatniej serii przemówiła Paulina Guba. Polka posłała kulę na odległość 19,33 m, a reprezentantka Niemiec nie zdołała odpowiedzieć rywalce.

Guba dokonała życiowego osiągnięcia. Złoty medal mistrzostw Europy to jak dotąd jej największy sukces w karierze: - Weszłam do koła, rozluźniłam się, bo miałam pierwsze pchnięcia dość słabe i uznałam, że nie mam przecież nic do stracenia. Nie wiedziałam jednak, że dzięki tej próbie zostanę mistrzynią - przyznała 27-latka po zawodach.

>>> Dostałeś maila z Izby Administracji Skarbowej? Uważaj! To może być próba oszustwa!

Dodatkowo, wynik Guby jest najlepszym w historii występów polskich kulomiotek na mistrzostwach Starego Kontynentu. Zawodniczka z Otwocka pobiła wynik Wandy Flakowicz, która na turnieju we Wiedniu w 1938 zdobyła brązowy krążek.

Po trzecim dniu zawodów Polska była liderem klasyfikacji medalowej. Obecny wynik naszej kadry to trzy złota (Guba, Haratyk, Nowicki) oraz dwa srebra (Bukowiecki, Fajdek). Wszystkie krążki zostały zdobyte w pchnięciu kulą i rzucie młotem.

Czytaj również: Piast Gliwice - Legia Warszawa: Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV na żywo!