Sprawę Zdzisława Maca w minionym roku nagłośniło Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy Były pracownik Polskiego Radia (współtworzył audycje „Studio Poszukiwań” i „Zapraszamy do Trójki”) i Telewizji Polskiej za pośrednictwem mediów społecznościowych opisał swoją bezdomność. - To już prawie trzy lata, kiedy żyję wśród bezdomnych. Wcześniej im tylko pomagałem. W pewnym momencie sam nim zostałem - wyjawił rok temu dziennikarz. Przyznał, że bez dachu nad głową został przez brata. - Okradł mnie z majątku całego życia nieświętej pamięci brat. Skorzystał z okazji. Sparaliżowany po wypadku samochodowym, przez miesiące przebywałem w szpitalu. Sprzedał wszystko. Zniknął. Później zmarł, o czym nie wiedziałem, a po mój majątek wpadł na chwilę jego syn z USA - opisał rok temu Zdzisław Mac.
Polecany artykuł:
W poniedziałek (25.10) Zdzisław Mac odszedł z tego świata. - Z głębokim żalem informujemy, że 25 października 2021 roku w wieku 68 lat odszedł od nas na zawsze Zdzisław Ryszard Mac. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w czwartek 4 listopada 2021 roku. Msza Święta żałobna odprawiona zostanie o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem św. Grzegorza Wielkiego na Cmentarzu Wolskim przy ulicy Wolskiej 180/182 w Warszawie - napisała fundacja „Nowe Teraz”, której Mac był członkiem.
Zdzisław Mac urodził się 10 lipca 1953 r. w Józefowie. Był dziennikarzem radiowym, prasowym i telewizyjnym. Pracując w Polskim Radio współtworzył program „Studia Poszukiwań”. Był autorem ramówki programu „Zapraszamy do Trójki” i realizatorem filmów dokumentalnych m.in. o pierwszym przeszczepie serca, który przeprowadził Zbigniew Religa. Na uwagę zasługuje również jego działalność jako rzecznik prasowy pierwszej polskiej prywatnej telewizji „Top Canal”. Zdzisław Mac był również współzałożycielem Stowarzyszenia Na Rzecz Przeciwdziałania Narkomanii „Monar”. W ostatnim roku współpracował z Fundacją Nowe Teraz przy realizacji Projektu Domy Nowe Teraz.
Polecany artykuł: