Znamy trasę Parady Równości w Warszawie. W marszu wezmą udział obywatele Ukrainy

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Znamy trasę Parady Równości w Warszawie. W marszu wezmą udział obywatele Ukrainy

2022-06-19 16:33

W tym roku Parada Równości po raz kolejny maszeruje pod patronatem prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Marsz odbędzie się już w sobotę 25 czerwca, już bez jakichkolwiek obostrzeń pandemicznych. – Nasza ekipa dopina ostatnie kwestie! – przekazali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Parada Równości 2022 w Warszawie

Początek imprezy zaplanowano 25 czerwca o godzinie 10. Wtedy otworzy się Miasteczko Równości, które stanie w Parku Świętokrzyskim. Cztery godziny później przed Pałacem Kultury i Nauki zaplanowano oficjalne otwarcie Parady Równości.

– Widzimy się o 14:00 pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Już wcześniej zapraszamy do Miasteczka Równości i na wydarzenia w ramach Miesiąca Równości, o których systematycznie informujemy – przekazali organizatorzy w mediach społecznościowych

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Parada Równości 2022 będzie podwójna i inna niż wszystkie poprzednie. Dlaczego?

Uczestnicy Parady Równości przejdą ul. Marszałkowską. Dotrą do placu Konstytucji i dalej do Metra Politechnika. Później marsz skręci w prawo, w aleję Armii Ludowej, by ponownie skręcić w prawo w aleję Niepodległości. Uczestnicy, kierując się w stronę ul. Świętokrzyskiej ponownie wrócą na plac Defilad.

Marsz teoretycznie ma zakończyć się w okolicach godziny 17. – Spodziewamy się upałów, jeżeli nie czujesz się na siłach, by przemaszerować 4 km, zapraszamy do celebracji w Miasteczku Równości – przypominają organizatorzy.

Wspólnie z Ukrainą

Podczas tegorocznej Parady Równości w Warszawie, organizatorzy współpracują razem z organizacją Kyiv Pride.

– Z powodu ataku Rosji na Ukrainę jubileuszowa rocznica Marszu Równości w Kijowie nie może się odbyć w tradycyjnym formacie. Wiele i wielu z nas wspierało ukraińską społeczność LGBTQ+ od pierwszych dni tej okrutnej wojny. Nie zatrzymujemy się. Dla nas, w Paradzie Równości, społeczność oznacza stawanie w obronie innych. Społeczność oznacza tworzenie przestrzeni dla głosów, które nie są słyszane. Społeczność oznacza maszerowanie ramię w ramię dla bezpieczeństwa i wolności tych, którym ją odebrano – czytamy w mediach społecznościowych.

Parada równości
Sonda
Co sądzisz o Paradzie Równości?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki