Tak oszpecili Annę Dymną. Metamorfoza do „Wielkiej wody” zaskoczyła twórców [WIDEO]

2022-10-19 15:16

Anna Dymna (71 l.) po premierze serialu „Wielka woda” była na językach wszystkich. Wszystko za sprawą metamorfozy po której ciężko było ją rozpoznać. W specjalnym wideo zza kulis produkcji, możemy zobaczyć jak przebiegał proces charakteryzacji. - Nie wiadomo, co ta rola przyniesie - mówiła przed premierą. Okazało się, że efekt końcowy zaskoczył wszystkich.

"Wielka woda" hitem na świecie

Anna Dymna to jedna z największych gwiazd serialu "Wielka woda", który 5 października miał swoją premierę na Netfliksie i szybko stał się hitem na całym świecie. Jak podaje Netflix, w tydzień od premiery był drugim najczęściej oglądanym nieanglojęzycznym serialem w serwisie. Przez siedem dni obejrzano go w 10 mln gospodarstw domowych. "Wielka woda" wpadła do TOP 10 w 78 krajach, w tym m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji czy w Turcji. Wszyscy bezsprzecznie chwalą aktorów za ich kreacje. Najwięcej pochwał zbiera wspomniana Anna Dymna.

Charakteryzacja Anny Dymnej

Proces charakteryzacji był niezwykle skomplikowany i jak podają twórcy - trwał tyle, co cztery odcinki serialu. - Mieliśmy jedno, duże zadanie. Stworzyć postać wielką. Panią Annę Dymnę, której trzeba było zrobić charakteryzację pogrubienia - mówi Mirela Zawiszewska, charakteryzatorka. - Nie wiadomo, co ta rola przyniesie. Wiadomo, że część ludzi powie: "Jezus Maria, co ona z siebie zrobiła?" - dodała Anna Dymna. - Nie można mówić o właściwie uszyciu tego, tylko to jest konstrukcja. To jest z pianki i watoliny, misternie przez miesiąc szyte pogrubienie - dodała charakteryzatorka. 

Metamorfoza Anny Dymnej zaskoczyła widzów, ale i twórców. - Ja byłem w szoku jak zobaczyłem panią Annę na przymiarkach, bo było to już tak dobrze zrobione, że właściwie nie trzeba nic w postprodukcji z tym robić - dodał reżyser Jan Holoubek.

O czym opowiada "Wielka woda"?

Serial "Wielka woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w 1997 roku. Na potrzeby serialu makietę miasta zalano wodą, tworząc sztuczną powódź. - Potrzebowaliśmy bardzo dużego basenu, samo budowanie trwało gdzieś w granicach ośmiu tygodni - mówi dla Netflix Polska scenograf Marek Warszewski. Plan zdjęciowy powstał w nieczynnych starych basenach pod Wrocławiem w Srebrnej Górze.

Tak OSZPECILI Annę Dymną w serialu Netflixa "Wielka woda".
Sonda
"Wielka Woda" - co sądzisz o polskim serialu Netfliksa?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają