Anna Lewandowska wkroczy na niebiańską ścieżkę. Osoba z jej rodziny ma zostać świętą Kościoła!

2024-12-31 11:07

Anna Lewandowska nie zabierała głosu podczas Strajku Kobiet w Polsce, a niedawno w szczerym wywiadzie wyznała powody swojego zachowania. Okazuje się, że osoba z jej rodziny ma zostać świętą Kościoła katolickiego. Czy to oznacza, że również Anna Lewandowska wkroczy na niebiańską ścieżkę? Szczegóły wydarzeń wśród jej bliskich naprawdę robią wrażenie. Znamy szczegóły.

Anna Lewandowska sprzedaje kalendarze adwentowe. Trzeba sporo zapłacić

i

Autor: AKPA

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski to jedna z najsłynniejszych par w Polsce. Nic więc dziwnego, że w oczach wielu osób małżeństwo uchodzi za wzór do naśladowania, jak to zwykle bywa ze znanymi postaciami. Mnóstwo kobiet w kraju oczekiwało, że Anna Lewandowska zabierze głos w sprawie praw kobiet, gdy walczono o nie na ulicach w ramach Strajku Kobiet. Żona słynnego piłkarza jednak milczała. Niedawno w szczerym wywiadzie wyznała, dlaczego nie zabrała wówczas głosu. - Mam swoje zdanie, lubię się odezwać, natomiast z szacunku do innych, ważnych osób w mojej rodzinie, wiele razy nie mogłam tego zrobić. Kobiety oczekiwały ode mnie, że powinnam stanąć w pierwszym rzędzie i używając wulgaryzmów, mówić to samo. Ja tego nie chciałam robić i dostałam rykoszetem - powiedziała w "Halo, tu Polsat". Okazuje się, że chodziło o ważne wydarzenie. Stanisława Leszczyńska, prababka cioteczna Anny Lewandowskiej, znana jako "położna z Auschwitz", która w czasie II wojny światowej pomogła przyjść na świat tysiącom dzieci, była kanonizowana. W tym czasie mama Lewej kręciła o kobiecie dokumenty. Z szacunku dla dziedzictwa rodzinnego i pamięci o Leszczyńskiej, Lewandowska wolała milczeć na temat aborcji. Jaki był finał działań skupionych wokół jej prababki? Szczegóły poniżej.

Proces beatyfikacji Stanisławy Leszczyńskiej. Prababka Anny Lewandowskiej ma zostać świętą Kościoła

W procesie beatyfikacyjnym Stanisławy Leszczyńskiej przesłuchano 56 świadków. Jak przekazał postulator procesu, ks. Dominik Sujecki, wśród prawie 1200 stron zgromadzonych materiałów archiwalnych znajdują się również jej listy z obozu Auschwitz-Birkenau. Oficjalne zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego Stanisławy Leszczyńskiej miało miejsce w poniedziałek, 11 marca 2024 r., w archidiecezji łódzkiej. Cały proces dobiegł końca w 50. rocznicę jej śmierci.

- Łącznie było to 65 sesji, w tym od 15 września 2021 r. do 17 marca 2023 r. — 49 sesji procesu. Powołano i przesłuchano łącznie 56 świadków — w tym 11 świeckich mężczyzn, 19 świeckich kobiet, pięć osób spośród młodzieży, pięciu zakonników, pięć sióstr zakonnych, siedmiu kapłanów diecezjalnych oraz czterech biskupów. Z tego grona 11 osób należało do rodziny Sługi Bożej— mówił w rozmowie z PAP postulator procesu beatyfikacyjnego Stanisławy Leszczyńskiej, ks. Dominik Sujecki.

Stanisława Leszczyńska po wojnie zamieszkała w Łodzi i dalej pracowała jako położna. Zmarła w 1974 roku. W pamięci całej swojej rodziny, w tym w pamięci Anny Lewandowskiej, pozostanie wiecznie żywa.

Zobacz galerię zdjęć: Anna Lewandowska sprzedaje kalendarze adwentowe za krocie! Te ceny to kosmos

Sonda
Czy obserwujesz Annę Lewandowską w mediach społecznościowych?
Doda i Anna Lewandowska w "Tańcu z Gwiazdami". Kolejne nazwiska szokują. Widzowie nie mają wątpliwości

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki