- To zaczęło się już jakiś czas temu, po tym, jak w życiu osobistym i zawodowym każdego z nas nastąpiły wielkie zmiany. Po głębokim zastanowieniu, rozmowach i modlitwach wspólnie podjęliśmy tę decyzję - napisała w specjalnym oświadczeniu rozwodząca się para. Maria i Arnold zapewnili jednocześnie, że nie przekreślają ostatecznie swojego związku, a na pewno w dalszym ciągu będą zgodnymi rodzicami czwórki swoich dzieci: synów Christophera (12 l.) i Patricka (17 l.) oraz córek: Katherine (21 l.) i Christiny (19 l.).
Wygląda na to, że popularny "Terminator" na dobre rozpoczął porządki w swoim życiu. W styczniu przestał być gubernatorem Kalifornii i ogłosił zakończenie przygody z amerykańską polityką. Dzisiaj posypało mu się także życie prywatne. Co dalej ze Schwarzeneggerem? W USA osiągnął niemal wszystko. Był jedną z największych gwiazd kina i wpływowym politykiem. Nie spełniło się tylko jedno jego marzenie. Nie został i nie zostanie prezydentem USA. Bo urodzony w Austrii aktor zgodnie z amerykańskim prawem nie może ubiegać się o ten urząd. Być może więc Arni zechce dalszą karierę polityczną kontynuować w Europie?
Patrz też: Robert Janowski rozwodzi się z żoną po 7 latach małżeństwa
Arnold Alois Schwarzenegger
Urodził się w małej wsi Thal w Austrii. W 1968 r. przyjechał do USA, gdzie święcił triumfy jako kulturysta, zdobywając m.in. siedmiokrotnie tytuł Mr. Olympia. Jego muskulatura (wzrost - 188 cm, waga - 115 kg, obwód klatki piersiowej - 155 cm, obwód w pasie - 86 cm) w opinii wielu osób zapewniła mu tytuł "kulturysty wszech czasów". Karierę aktorską rozpoczął od filmu "Herkules w Nowym Jorku" (1970), później był "Conan Barbarzyńca" (1982), ale to rola w filmie "Terminator" (1984) zapewniła mu status megagwiazdy.
Maria Shriver
Jest siostrzenicą Johna F. Kennedy'ego (46 l.), prezydenta USA w latach 1961-63, zamordowanego w Dallas. Kiedy Schwarzenegger został gubernatorem Kalifornii, Maria zrezygnowała z pracy dziennikarki w stacji telewizyjnej NBC i zajęła się wychowywaniem dzieci.