Nieopodal Danuty Szaflarskiej pochowany jest także Janusz Durko, znany historyk, archiwista, muzykolog i długoletni dyrektor Muzeum Historycznego m. st. Warszawy . W czasie II wojny światowej jego rodzina ukrywała Żydów z warszawskiego getta za co zostali odznaczeni tytuł „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Durko zmarł w wieku 102 lat.
Najstarszą osobą pochowaną na Powązkach Wojskowych jest Irena Śmiałowska, ciotka Daniela Olbrychskiego (od strony jego matki Klementyny), która zmarła w wieku 111 lat. Była najstarszą mieszkanką województwa mazowieckiego oraz drugą najstarszą kobietą żyjącą w Polsce. Pani Irena pracowała jako kierownik biblioteki w Sannikach. Ostatnie lata życia spędziła razem z synem Andrzejem w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” w Legionowie. Spoczęła w grobie brata Daniela Olbrychskiego - Krzysztofa, fizyka jądrowego chorego na schizofrenię. Na tym samym cmentarzu pochowany jest także 103-letni Zbigniew Baucz, prawnik i działacz niepodległościowy. W czasie powstania warszawskiego należał do Biura Informacji i Propagandy Komedy Głównej AK.
Na Powązkach Wojskowych znajduje się także grób Heleny Kołaczkowskiej, która zmarła 5 dni przed swoimi 104 urodzinami. Była ona literatką i autorką książek dla dzieci oraz tworzyła teksty piosenek – m.in. „Na prawo most, na lewo most”.
Na Starych Powązkach w Warszawie, jeśli chodzi o długowiecznych aktorów, pochowana jest Nina Andrycz. Żona prl-owskiego premiera Józefa Cyrankiewicza (+77 l.) dożyła 101 lat. Bardzo oryginalny grób z rzeźbą Wacława Szymanowskiego (1859-1930) ma malarz Czesław Wierusz-Kowalski (1882-1984), który zmarł w wieku 102 lat (kw. 40/5/1). Należał on do słynnego rodu pieczętującym się herbem Wierusza. Jego ojciec Alfred także był malarzem i należał do tzw. szkoły monachijskiej. Sam Czesław także uczył się malarstwa w Monachium. W 1920 roku brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej. Jego córka Joanna także została malarką i zamieszkała w Paryżu. Wnuki natomiast nie poszły w ślady rodzinne. Wnuczka została muzykiem, a wnuk Marek – pilotem.
Witold Bublewski (+103 l.) był kapitanem Marynarki Wojennej, twórcą wychowania morskiego polskich harcerzy. Inicjator żaglowca Zawisza Czarny w harcerstwie. W czasie wojny polsko-bolszewickiej należał do harcerskiego plutonu, który zajmował się polową linią telefoniczną między Radzyminem a Zielonką. W kampanii wrześniowej dowodził plutonem 76 Lidzkiego pułku piechoty. Ranny w czasie obrony Modlina. Podczas okupacji współtworzył konspirację w Marynarce Wojennej. W powstaniu warszawskim walczył na Żoliborzu. Po wojnie pracował w żegludze i Polskim Ratownictwie Okrętowym, wychowywał także młodzież w harcerstwie powołując m.in. Czerwone Żagle, jachty przerobione z szalup statku MS Batory. Dwukrotny wdowiec. Jego córka Anna została doktorem farmacji a syn Olgierd kapitanem żeglugi wielkiej. Pochowany jest na Starych Powązkach w Warszawie (kw. 315a/4/1).
Zygmunt Syrokomski (+102 l.) – pedagog, instruktor harcerski. Jego ojciec Jerzy Syrokomla-Syrokomski (+79 l.) był nestorem polskiego lotnictwa. W czasie kampanii wrześniowej bronił Warszawy. Wychowawca w "Szarych Szeregach". Po wojnie pracował w ZHP, OSP i turystyce. W wieku 88 lat po raz drugi się ożenił. W 1996 roku wziął ślub z Jadwigą Skibicką. Pochowany na Starych Powązkach w grobowcu, gdzie znajduje się symboliczna mogiła Haliny Kruger-Syrokomskiej (+44 l.), alpinistki, która zmarła w czasie wyprawy na K2 w 1982 roku (kw. 32/1/36–37)
Kordian Tarasiewicz (+103 l.) - przedsiębiorca, twórca potęgi kawy marki Pluton, posiadającej przed wojną w Warszawie aż 31 sklepów firmowych. Po wojnie władze komunistyczne doprowadziły do upadku spółki. Tarasiewicz w PRL-u pełnił wiele zaszczytnych funkcji, był prezesem Ogólnopolskiego Związku Hurtowników Spożywczych, członkiem zarządu Zrzeszenia Importerów i Eksporterów RP oraz prezesem Izby Przemysłowo-Handlowej w Warszawie. Jego ojcem był przedwojenny aktor Michał Tarasiewicz (+52 l.). Stare Powązki (kw. 71/6/12).
Maria Rotwand (+102 l.) z domu Skarbek-Kruszewska – polska malarka i pedagog, właścicielka majątku Parzęczew i Zielęcin. Była żoną bankowca i przemysłowca Andrzeja Rotwanda (+73 l.). Stare Powązki (kw. 111/3/28).
Bazyli Kalinowski (+108 l.) – ksiądz grekokatolicki, prowincjał zakonu bazylianów w Królestwie Polskim. Uczestnik powstania listopadowego i styczniowego. Stare Powązki (kw. 24/1/17).
Franciszek Zaremba (1751-1863) dożył aż 112 lat. Był uczestnikiem powstania kościuszkowskiego, został pochowany na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie.
Wanda Wierzchleyska (+111 l.) w 2012 roku była najdłużej żyjącą Polką. Ukończyła wydział rolniczy na Politechnice Lwowskiej i pracowała jako laborantka. Jej prapradziadkiem był Marcin Grocholski, poseł Sejmu Wielkiego. Pochowana jest na cmentarzu ewangelicko-reformowanym w grobie rodziny Semadeni. Jej ojciec Eugeniusz Wajgl (+71 l.) i mąż Klemens (+42 l.) zostali rozstrzelani na początku Powstania Warszawskiego. Podobny los spotkał rodzinę jej zięcia Zbigniewa Semadeniego (86 l.) , męża jej starszej córki Ewy (86 l.). Jego ojciec Tadeusz (+42 l.) i bat Allan (+16 l.) zginęli tego samego dnia w Powstaniu Warszawskim w okolicach Politechniki. Wierzchleyska miała także drugą córkę Izabelę (82 l.).
Jan Kaczkowski (106 l.) ukończył Uniwersytet Poznański i został farmaceutą. Prowadził apteki w Kutnie, Łukowie i Przemyślu. Pomagał Armii Krajowej dostarczając leki i ukrywając ludzi. Po wojnie przeprowadził się do Wrocławia, gdzie prowadził aptekę na Brochowie. Miał troję dzieci – synów Adama i Andrzeja oraz córkę Ewę. Został pochowany na Cmentarzu św. Maurycego na Skowroniej Górze we Wrocławiu.
Stanisław Maczek (+102 l.) - legendarny dowódca 1. Dywizji Pancernej, z którą walczył pod Falaise oraz wyzwalał Belgię i Holandię,Po wojnie z uwagi na sytuację polityczna, nie mógł wrócić do Polski. By się utrzymać w Szkocji pracował jako sprzedawca i barman. Został w Edynburgu i został pochowany na cmentarzu żołnierzy polskich w Bredzie.
Wanda Błeńska (+103 l.) – lekarka i misjonarka, specjalizująca się w leczeniu trądu. Ukończyła wydział lekarski Uniwersytetu Poznańskiego. W czasie wojny działała w i Trójmieście i Toruniu. Po wojnie wyjechała do Hanoweru, gdzie mieszkał jej brat. Tam zaczęła się dokształcać w medycynie tropikalnej. Ukończyła także studia w Liverpoolu. Od 1951 do 1994 roku pracowała jako misjonarka w Ugandzie, gdzie leczyła chorych na trąd. Po powrocie do Polski osiadła w Poznaniu. Została pochowana na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu. Wanda Błeńska była Służebnicą Bożą kościoła katolickiego. Abp Stanisław Gądecki w 2019 roku zwrócił się do Episkopatu o rozpoczęcie jej procesu beatyfikacyjnego. Obecnie sprawą zajmuje się już Stolica Apostolska. (pole L rząd 51. miejsce 2).
Józef Bogucki (+105 l.) – nauczyciel, uczestnik kampanii wrześniowej, walczył 65. Pułku piechoty. Trafił do niewoli i resztę wojny przesiedział w oflagu. Po wojnie ożenił się i osiadł w Poznaniu gdzie uczył w Zespole Szkół Odzieżowych. Należał do "Solidarności". Zmarł w 2016 roku i został pochowany na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu (pole VLa rząd 12 miejsce 9).