Doczekała się po czterech latach. TVP przeprasza Dorotę Wellman

2025-03-07 11:29

Dorota Wellman może być z siebie dumna! Po niemal czterech latach od emisji w TVP krzywdzącego dla dziennikarki TVN materiału w „Wiadomościach” Telewizja Polska oficjalnie przeprosiła dziennikarkę za naruszenie jej dóbr osobistych. Przeprosiny zostały nadane tuż przed głównym wydaniem programu informacyjnego, co jest efektem ugody między stronami.

Dorota Wellman

i

Autor: AKPA

TVP przeprasza Dorotę Wellman. Skąd wziął się konflikt?

Spór między Dorotą Wellman a TVP rozpoczął się w 2021 roku, kiedy w „Wiadomościach” pojawił się materiał sugerujący, że dziennikarka miała otrzymać wysokie wynagrodzenie za prowadzenie szkoleń z obsługi smartfonów dla seniorów w Opolu. Informacja ta okazała się nieprawdziwa, a Wellman podjęła kroki prawne przeciwko nadawcy publicznemu, domagając się sprostowania i przeprosin.

Dorota Wellman o walce o sprawiedliwość: „jakby mnie ktoś obrzygał”

Po emisji materiału w TVP, Dorota Wellman nie kryła oburzenia i zdecydowała się walczyć o swoje dobre imię. W jednym z wywiadów z Newsweekiem powiedziała:

Czuję się, jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko.

Dziennikarka postanowiła skierować sprawę na drogę prawną, żądając publicznych przeprosin oraz zadośćuczynienia.

Zobacz też: Dorota Wellman już jest przygotowana na najgorsze. Syn ma instrukcje na temat pogrzebu

TVP oficjalnie przeprasza Wellman. Treść oświadczenia

Po długiej batalii, 6 marca 2025 roku, tuż przed głównym wydaniem „Wiadomości”, TVP wyemitowała oficjalne przeprosiny skierowane do Doroty Wellman. Był to wynik ugody zawartej między stronami.

Dorota Wellman ogląda TVP: „Dziennikarz powinien to robić”

PRZEPROSINY: Telewizja Polska S.A. w Likwidacji przeprasza Panią Dorotę Wellman za bezprawne naruszenie jej dóbr osobistych, godności i dobrego imienia, w związku podaniem w „Wiadomościach” nieprawdziwych informacji. Telewizja Polska S.A. w Likwidacji informuje, że nie jest prawdziwa informacja podana w głównym wydaniu „Wiadomości” wyemitowanym w dniu 11 maja 2021 r. o godz. 19:30, że Pani Dorota Wellman będzie szkolić seniorów z obsługi smartfonów w programie „SMART Senior”, organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu

Przeprosiny były warunkiem zakończenia procesu i przywrócenia dobrego imienia dziennikarki. Sprawa Doroty Wellman pokazuje, jak ważna jest odpowiedzialność mediów za przekazywane treści. Wyrok w tej sprawie może stać się precedensem, który wpłynie na większą rzetelność dziennikarską i ograniczenie fake newsów w przestrzeni publicznej.

Zobacz też: Wellman wyjawiła, jak naprawdę wygląda jej relacja z Prokopem. Tego nikt się nie spodziewał

Super Express Google News
Sonda
Lubisz Dorotę Wellman?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki