Fryderyk Chopin został pochowany na cmentarzu Père-Lachaise w Paryżu. Koszty pogrzebu pokryła Jane Stirling (+54 l.), szkocka pianistka, uczennica Fryderyka Chopina. Nagrobek kompozytora składający się z cokołu z popiersiem kompozytora, który jest zwieńczony rzeźbą zadumanej Euterpe, zaprojektował rzeźbiarz Auguste Clésinger (+68 l.), który pośmiertny wykonał także odlew twarzy i dłoni artysty. Jego serce dzień po jego śmierci wyjął anatomopatolog i chirurg Jean Cruveilhier w Instytucie Medycznym w Paryżu. Zostało ono włożone do słoja, który został zalany koniakiem. Do Polski przywiozła je potajemnie siostra kompozytora, Ludwika. Na początku trzymała je w swoim mieszkaniu, potem powierzono je opiece księży misjonarzy w kościele Świętego Krzyża, który był kościołem parafialnym rodziny Chopinów. W 1880 serce zostało umieszczone w lewym filarze nawy głównej świątyni. Zaprojektowano na nim epitafium w formie tablicy z marmuru karraryjskiego stworzone przez Leonarda Marconiego (+63 l.).
Rodzice Fryderyka - Tekla Justyna (+79 l.) z domu Krzyżanowska i Mikołaj (+73 l.) Chopinowie zostali pochowani w katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie. Miejsce pochówku uległo zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Pod koniec maja 1948 zwłoki Chopinów ekshumowano i przeniesiono do nowego grobu na tym samym cmentarzu, obok grobu Stanisława Moniuszki (+53 l.)na wysokości kościoła św. Karola Boromeusza.
Dziadek Fryderyka Chopina, Jakub Krzyżanowski (+76 l.), niezamożny szlachcic, został pochowany na cmentarzu parafialnym pw. Św. Wojciecha BM w Brdowie (woj. wielkopolskie). Nagrobek kilka lat temu został odrestaurowany.
Najmłodsza z sióstr Chopina, Emilia, od najmłodszych lat przejawiała talent literacki. Niestety z uwagi na ciężką chorobę nie została poetka. Zmarła w wieku niespełna 15 lat i została pochowana na Starych Powązkach w grobowcu rodziny Jędrzejewiczów. Tu także spoczęła jej siostra Ludwika, pisarka. W 1832 roku poślubiła ona w Brochowie prawnika Józefa-Kalasantego Jędrzejewicza (1803-1853). Małżonkowie doczekali się czwórki dzieci: syna Henryka Bronisława, podpułkownika w powstaniu styczniowym (1833-1899) zmarłego w Paryżu, córkę Ludwikę Magdalenę (1835-1890), żonę Ludwika Ciechomskiego (1827-1882), syna Fryderyka Bolesława (1840-1857) i syna Antoniego Żelisława (1843-1922), urzędnika Towarzystwa Kredytowego m. Warszawy. Grób sióstr Chopina niestety jest w opłakanym stanie, mimo że, był wyremontowany w 2006 roku przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Widać, że jest okradany od lat. Na nagrobku brakuje liter i mosiężnych elementów.
Młodsza o rok od Fryderyka jego siostra Izabella, w 1834 roku wyszła za mąż za Feliksa Antoniego Barcińskiego (1803-1878), profesora matematyki Gimnazjum Wojewódzkiego. Małżonkowie nie mieli dzieci. Zostali pochowani w grobu rodziny Barcińskich na Starych Powązkach w Warszawie.