Jerzy Duduś Matuszkiewicz (1928-2021) - Cmentarz Bródnowski. Kompozytor muzyki filmowej, rozrywkowej i jazzowej, saksofonista. Urodził się we Jaśle, dzieciństwo spędził we Lwowie. Jego ojciec Tadeusz był znanym prawnikiem po Uniwersytecie Lwowskim, a także fotografem i operatorem amatorem. Dzięki jego taśmom powstał dokument "Podróż do Lwowa w lata 30-te". Zamiłowania do filmu przejął jego syn, który studiował na Wydziale Operatorskim łódzkiej filmówki (dzisiejsza PWSFTviT im. Leona Schillera). Muzyką zajął się gdy mieszkał jeszcze w Krakowie (grał na klarnecie). Potem występował w zespole Melomani razem z kolegami ze studiów - m.in. Witoldem Sobocińskim, znanym operatorem, ojcem i dziadkiem wybitnych operatorów filmowych: Piotra Sobocińskiego i jego synów Piotra jr. i Michała. Jego wnuczka Maria jest aktorką, tak jak synowa Hanna Mikuć (Filarska z "M jak miłość", matka Kingi - Katarzyna Cichopek) W Melomanach grał także kompozytor Andrzej Trzaskowski, ojciec prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.
Jego żona Grażyna (1933-2019), była matką chrzestną Rafała Trzaskowskiego oraz... mojego ojca, Piotra Gąsiorowskiego, który wystąpił w odcinku "Niezapomnianych" o misjonarzach z Indonezji. Kompozycje: Stawka większa niż życie, Janosik, Kapitan Sowa na tropie, Alternatywy 4, Czterdziestolatek, Kolumbowie, Wojna domowa, Podróż za jeden uśmiech, Stawiam na Tolka Banana, Jak rozpętałem drugą wojnę światową (Andrzej Żarnecki "Róża i bez", sł. Andrzej Czekalski), Zaklęte rewiry, Poszukiwany, poszukiwana, Godzina "W", Małżeństwo z rozsądku, piosenki: Jeszcze w zielone gramy, Nie mam jasności w temacie Marioli (sł. i wyk. Wojciech Młynarski), Nie bądź taki Szybki Bill (Kasia Sobczyk), Czterdzieści lat minęło (Andrzej Rosiewicz), Miłość złe humory ma, Panie Kowalski, panie Kwiatkowski (Bohdan Łazuka), W siną dal (Iga Cembrzyńska), Wojna domowa, Stawiam na Tolka Banana, Zakochani są wśród nas (Helena Majdaniec, Marian Wojnicki, Krystyna Konarska).
Wojciech Kilar (1932-2013) - kompozytor muzyki filmowej i poważnej, pianista - Cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach. Urodził się we Lwowie. Jego ojciec, Jan, był lekarzem, a matka, Neonilla Kilar-Krzywiecka - z d. Batik (1906-1993), aktorką teatralną. Zmarł na guza mózgu i został pochowany w grobie żony Barbary, zmarłej w 2007. Autor muzyki: Ziemia obiecana, Hubal, Trzecia granica, Trędowata, Sami swoi, Dracula, Lalka (film), Przygody pana Michała, Rejs, Pianista, Zemsta, W stepie szerokim (Pieśń o małym rycerzu).
Andrzej Kurylewicz (1932-2007) - Stare Powązki. Zmarł na zawał serca we śnie. Mąż piosenkarki Wandy Warskiej (1930-2019) - wokaliza do filmu "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza, która zmarła trzy lata po ciężkim udarze. Jego córka Gabriela jest filozofką, poetką i tłumaczką. Kompozycje: Polskie drogi, Pociąg (wykonanie muzyki), Lalka (serial), Nad Niemnem, Panny i wdowy.
Andrzej Trzaskowski (1933-1998) - pionier polskiego jazzu, kompozytor, pianista i dyrygent. Studiował muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zmarł na raka płuc i został pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Był ojcem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jego żona Teresa (zm. 2019) miała także syna, Piotra Ferstera, który w latach 1973–2010 dyrektor Piwnicy pod Baranami. Kompozycje: Pociąg (wykonanie muzyki), Pogranicze w ogniu Dziadkiem Andrzeja był Bronisław Trzaskowski (1824-1906), językoznawca - Cm. Rakowicki w Krakowie. Ojcem natomiast Stanisław Trzaskowski (1867-1934), sędzia i oficer wojskowy - Cm. Rakowicki.
Waldemar Kazanecki (1926-1991) - Stare Powązki. Pianista, kompozytor i dyrygent. Muzyki uczył go Stefan Kisielewski (1911-1991), słynny Kisiel, publicysta i krytyk muzyczny. Skomponował muzykę do 500 filmów i seriali, m.in: Dom, Noce i dnie, Czarne chmury, Brunet wieczorową porą, Bolek i Lolek, Dziewczyna i chłopak, Brunet wieczorową porą, Nie ma róży bez ognia, Hydrozagadka, Do przerwy 0:1 (Paragon gola) - Wiślanie 69 (1969), Zaczarowany ołówek. oraz piosenki: „Cygańska jesień” (Anna Jantar), „Od nocy do nocy” (sł. Agnieszka Osiecka).
Krzysztof Komeda Trzciński (1931-1969) - muzyk jazzowy, kompozytor filmowy. Kompozycje: Dziecko Rosemary (Kołysanka), Nóż w wodzie, Prawo i pięść (Nim wstanie dzień, sł. Agnieszka Osiecka), Niewinni czarodzieje, Do widzenia, do jutra. W 1968 roku w Los Angeles, uległ tragicznemu wypadkowi. Gdy wraz z pisarzem Markiem Hłaską wracał do domu, został przez niego nieumyślnie zepchnięty ze skarpy. Komeda upadł i zranił się poważnie w głowę. Przez kilka tygodni skarżył się na migrenę i bóle głowy. Ostatecznie stwierdzono u niego krwiaka mózgu. Przewieziony przez żonę Zofię (1929-2009) do kraju – zmarł w szpitalu w Warszawie. Zofia Komedowa nazywana była Crazy Girl, była muzą i mentorką polskich jazzmanów. W młodości była żołnierzem AK. Po śmierci Komedy zamieszkała w Bieszczadach i działała na rzecz przemian demokratycznych. Zmarła na zawał serca i została pochowana w grobie męża na Starych Powązkach. Przemysław Gintrowski (1951-2012) - Cm. Wilanowski w Warszawie - polski muzyk, kompozytor, pieśniarz. Z wykształcenia był inżynierem. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Współtworzył trio z bardem Jackiem Kaczmarskim (1957-2004) i pianistą Zbigniewem Łapińskim (1947-2018) Był nauczycielem w XVII Liceum Ogólnokształcącym im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie. Wspierał PiS. Miał żonę Agnieszkę oraz córki Marię i Julię. Kompozycje: Zmiennicy, Tato (oraz piosenka "Tylko śpij"), 13 posterunek oraz Modlitwa o wschodzie słońca i A my nie chcemy uciekać stąd..., wykorzystane w filmie "Ostatni dzwonek, Ballada o Janku Wiśniewskim - w filmie Człowiek z żelaza.
Adam Walaciński (1928-2015) - Cm. Rakowicki w Krakowie. Autor muzyki do serialu Czterej Pancerni i pies (Deszcze niespokojne/Ballada o pancernych, sł. Agnieszka Osiecka) oraz Faraon.
Piotr Figiel (1940-2011) - Cm. Służewiecki w Warszawie. Muzyka: Przepraszam, czy tu biją?, Con amore, Piłkarski poker Piosenki: Dwadzieścia lat, a może mniej (sł. J. Kondratowicz), Powrócisz tu (sł. Janusz Kondratowicz), To był świat w zupełnie starym stylu (współaut. Urszula Sipińska, sł. Janusz Kondratowicz)
Piotr Hertel (1936-2010) - Stary Cmentarz w Łodzi. Muzyka: Dom, Przygody Misia Uszatka, Mały pingwin Pik-Pok, Akcja pod Arsenałem, Plastusiowy pamiętnik (Maria Kownacka) oraz inne produkcje Studia Filmowego Se-ma-for w Łodzi.
Bronisław Kazimierz Przybylski (1941-2011) - Cmentarz przy ul. Szczecińskiej w Łodzi. Muzyka do dobranocki Przygód kilka wróbla Ćwirka.
Andrzej Korzyński (1940-2022) - Powązki Wojskowe. Kompozycje: Nie ma mocnych, Kochaj albo rzuć, Człowiek z żelaza, Człowiek z marmuru, Panna Nikt, Brzezina, Wszystko na sprzedaż, Polowanie na muchy, W pustyni i w puszczy, Janka, Akademia Pana Kleksa, Pierścień i róża (piosenka), Tulipan, 07 zgłoś się, Wielki Szu i Agent nr 1, Motylem jestem, Mydełko Fa, King Bruce Lee karate mistrz (Franek Kimono), Meluzyna (sł. reż. Krzysztof Gradowski), Żółte kalendarze, Kochać,Kasa i sex, Szparka sekretarka, Do łezki łezka, Sweet sweet Tulipan.
Ojciec kompozytora i scenarzysty filmowego Mikołaja Korzyńskiego (Chłopaki nie płaczą i Poranek kojota). Mąż Sylwii Sokorskiej, córki Włodzimierza Sokorskiego (1908-1999) ps. Andrzej Sokora, minister kultury i sztuki (1952–1956), przewodniczący Komitetu ds. Radia i Telewizji (1956–1972), poseł, generał broni WP, polityk KPP (więzienie za działalność komunistyczną) - Powązki Wojskowe.
Jego szwagierką była Bogna Sokorska (1927-2002), śpiewaczka operowa sopranistka, żona kompozytora Jerzego Sokorskiego - Powązki Wojskowe. Drugą żoną była aktorka Barbara Klimkiewicz (1936–2010) - zmarła w Monachium; pochowana na cmentarzu Nordfriedhof, która w słuchowisku „Matysiakowie” przez kilka kreowała rolę Elżbiety Matysiakowej, Stawka większa niż życie - Elsa von Tilde.
Autorem słów do większości jego przebojów był Andrzej Tylczyński (1925-2009 - zmarł w Best w Holandii), którego syn Piotr Tylko-Tylczyński jest kompozytorem.
Adam Markiewicz (1920-2010) - Stare PowązkiKompozycje: Pomysłowy Dobromir, Dziwne przygody Koziołka Matołka, "Zabrałaś mi lato" (sł. Wanda Chotomska, wyk. Roman Gerczak), "Biedroneczki są w kropeczki” (sł. Artur Tur i Agnieszka Feill, wyk. Kasia Sobczyk) Współpracownik Doświadczalnego Ośrodka Telewizyjnego i Radiowego, „Podwieczorku przy mikrofonie”, wieloletni kierownik muzyczny Teatru Syrena.
Tadeusz Kocyba (1933-2007) - Cmentarz Komunalny Bielsko-Biała. Autor muzyki do: Bolek i Lolek, Porwanie Baltazara Gąbki.
Otokar Balcy (1924-2012) - polski operator dźwięku w filmach animowanych, związany ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, gdzie współpracował z montażystą Alojzym Molem. Udźwiękowienie: Reksio (1967–1985), Bolek i Lolek (1963–1986). Porwanie Baltazara Gąbki (1969–1970), Pampalini, łowca zwierząt (1975–1980), Wielka podróż Bolka i Lolka (1977) Kangurek Hip-Hop (1975–1980), Wyprawa profesora Gąbki (1978–1980), Porwanie w Tiutiurlistanie (1986), Podróże kapitana Klipera (1986–1990). Pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Bielsko-Białej.
Lech Brański (1949-2017) - Cmentarz Bródnowski. Odpowiadał za dźwięk - W labiryncie, Ranczo, 07 zgłoś się, Noce i dnie. Piątek z Pankracym. Dwukrotnie został odznaczony Orłem – Polską Nagrodą Filmową w kategorii „najlepszy dźwięk”: w 1999 roku za film Kochaj i rób co chcesz oraz w 2002 za Cześć Tereska
Lucjan Kaszycki (1932-2021) - skomponował muzykę do piosenki "Pamiętasz była jesień" z filmu "Pożegnania" (1959), którą śpiewała Sława Przybylska. Jest także autorem muzyki do piosenki "Cztery zielone słonie" (słowa Anna Świrszczyńska 1909-1984 - Cm. Rakowicki). Kaszycki został pochowany na Powązkach Wojskowych.