Kim jest piąty w historii programu zwycięzca "Milionerów"? Tomasz Orzechowski nie potrzebował żadnych kół ratunkowych

2022-09-20 7:30

I stało się! Tomasz Orzechowski zszokował wszystkich - do finału show TVN "Milionerzy" dotarł bez żadnych kół ratunkowych! Nawet przy ostatnim pytaniu nie zawahał się ani przez chwilę, prosto tłumacząc, że... sam najlepiej zna odpowiedź. Choć obawiał się ryzyka, do którego, jak sam przyznawał, miewał kiedyś skłonność podczas gier, tym razem nie musiał się martwić. Zgarnął fortunę i jest piątym milionerem w historii programu. Jak brzmiało pytanie za milion złotych? Sprawdźcie poniżej!

Kim jest piąty w historii programu zwycięzca Milionerów? Tomasz Orzechowski nie potrzebował żadnych kół ratunkowych

i

Autor: X-news/mat. prasowe

Tomasz Orzechowski został piątą osobą w historii "Milionerów", która zgarnęła główną nagrodę. Jak brzmiało pytanie za milion złotych?

Tomasz Orzechowski o zgarnięcie fortuny walczył już od dwóch odcinków show TVN "Milionerzy". Udało się! Uczestnik jest piątą osobą w historii programu, której udało się wygrać okrągły milion złotych. Znacie powiedzonko o tym, jak zdobyć swój pierwszy milion? Tomasz Orzechowski do finału show dotarł bez pomocy żadnych kół ratunkowych. Jak brzmiało pytanie za milion złotych? Znajdziecie je poniżej!

Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

A. Franciszek Liszt z Raiding

B. Edward Grieg z Bergen

C. Robert Schumann z Zwickau

D. Tekla Bądarzewska z Mławy

Tomasz Orzechowski, choć przyznawał, że wciąż trudno mu uwierzyć, jak daleko zaszedł w programie "Milionerzy", postanowił spróbować szczęścia i samodzielnie odpowiedzieć na pytanie za milion złotych. Ryzyko się opłaciło! Uczestnik od razu wiedział, że poprawna odpowiedź to D, a utwór skomponowała jedyna w zestawieniu Polka: Tekla Bądarzewska z Mławy. Gratulujemy!

Sonda
Milionerzy. Znałeś/łaś poprawną odpowiedź na to pytanie?

Milionerzy - zasady programu

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki