Legendarny program TVP spada z anteny! Jego prowadzący to twórca sukcesów Budki Suflera

2024-03-19 9:38

Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii był programem dla pasjonatów historii Polski. Jego prowadzący, Adam Sikorski (76 l.), odwiedzał różne zakątki naszego kraju w poszukiwaniu zaginionych eksponatów historycznych, czy nawet grobów bohaterów wojennych. Program nadawany był na antenach TVP Info, TVP3 oraz TVP Historia od 2004 do 2013 i od 2014 do końca lutego 2024. Wiadomość o zakończeniu emisji podano na Facebooku.

Adam Sikorski z TVP

i

Autor: Wikimedia Commons

- Koledzy poszukiwacze na 99.9% skończyła się nasza przygoda z programem Było nie Minęło. Chciałbym podziękować wszystkim grupom oraz osobom z którymi mieliśmy zaszczyt pracować podczas produkcji programu. Pozdrawiamy i życzymy wielu znalezisk. Szkoda że bez nas - poinformowano na profilu Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii. Zakończenie emisji wiąże się ze zmianami w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Program Adama Sikorskiego realizował ośrodek TVP w Lublinie. Lektorem był z kolei Artur Kalicki.

Twórca "Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii" nie składa broni

Twórca "Było, nie minęło - Kronika Zwiadowców Historii" nie składa jednak broni i zapowiada program na kanale YouTube, gdzie będzie opowiadał nie tylko o tematach związanych z historią wojskowości. Zamierza skupić się także na anegdotach z czasów gdy współpracował z Budką Suflera i był rajdowcem.

- Szanowni Państwo. Z ogromnym wzruszeniem przeczytałem Wasze wpisy pełne ciepła, życzliwości i wsparcia dobrą radą. W mojej branży jest tak, że nigdy do końca nie wiemy, jaki jest efekt naszej pracy, do kogo dotarliśmy z opowieścią, co w lokalnym przekazie po naszej wizycie zostało. Dopiero taki ciąg Waszych życzliwych wpisów, jak w poniższych postach, pokazuje że warto było z uporem przedzierać się przez zakamarki czasu by pełnym blaskiem zajaśniały wizerunki bohaterów. Obrywało nam się często i gęsto od tych, którzy próbowali zakwalifikować poszukiwaczy jako zwierzynę łowną bez okresu ochronnego, modelowe wręcz przypadki rabusiów starożytności. Wspólnie przetrwaliśmy ten czas. Dziś już nikt nie ma wątpliwości iż jesteście lokalnymi strażnikami pamięci mającymi w dorobku odkrycia, wzbogacone zasoby muzealne, pomniki i krzyże na mogiłach, które po latach znów są elementem lokalnego krajobrazu - zaczął swój wpis Adam Sikorski. - Jestem dobrej myśli że projekt powstania mojego kanału historycznego na platformie Internetowej YT to dobry pomysł a mając za sobą tak wierną rzesze sympatyków mojej twórczości filmowej to zapewne wróży temu projektowi dobry początek. (...) Postanowiłem podzielić się swoimi historiami z prywatnego życia o mojej współpracy z Budką Suflera czy też poczynaniami w rajdach samochodowych w których brałem udział w latach 70-tych. Jestem pełen energii, optymizmu i nowych pomysłów i już nie mogę się doczekać aby wspólnie z Wami je realizować - czytamy.

Adam Sikorski to autor tekstów takich przebojów Budki Suflera jak: "Sen o dolinie", "Memu miastu na do widzenia", "Jest taki samotny dom", czy "Cień wielkiej góry".

Sensacja wyszła po 50 latach! Chodzi o Budkę Suflera i Czesława Niemena. Nieprawdopodobne!

Quiz. TVP, TVN, a może Polsat. Z jakiej stacji pochodzi ten hit? Dopasuj format do kanału!
Pytanie 1 z 13
"Jaka to melodia"

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają