Za nami 3. odcinek programu "Lepiej późno niż wcale". W nowym show bohaterowie: Piotr Polk, Karol Strasburger, Władysław Kozakiewicz i Krzysztof Hanke pod przedwodnictwem Rafała Masnego z internetowego kanału Abstrachuje zwiedzają Azję.
Co wydarzyło się w Japonii? Śledźcie zapis relacji na żywo na SE.pl!
Lepiej późno niż wcale, odc. 3: relacja na żywo na SE.pl
22:39
I to już wszystko w tym odcinku. Dziękujemy, że byliście z nami!
22:35
- Myślałem, że efekt będzie piorunujący. Że wyjdę i zobaczę twarz Krzysztofa Ibisza - podsumował.
22:33
Wszyscy panowie skorzystali z różnych zabiegów. - Całą mordę mi prądem pokopało - skomentował Krzysztof Hanke.
22:32
Na pierwszy ogień poszedł Krzysztof Hanke. Okazało się, że ma twarz zniszczoną słońcem. Zaproponowano mu specjalną terapię, ale bardzo bolesną. Krzysztof Hanke podjął wyzwanie.
22:22
W Seulu uczestnicy wybrali się do dzielnicy Gangam, gdzie znajduje się 500 klinik chirurgii plastycznej. Okazało się, że operacje plastyczne są tam popularnym prezentem wręczanym uczniom po zdaniu matury.
22:21
Apartament miał ponad 400 metrów powierzchni. Noc w nim kosztuje 65 tysięcy złotych. Łazienka była cała z marmuru ze złotymi wykończeniami. Panowie byli onieśmieleni całą tą sytuacją. - Czym sobie zasłużyliśmy? - zapytali.
22:19
Najpierw uczestnicy odwiedzili Seul. Tam trafili do bardzo luksusowego i monumentalnego hotelu. Byli zdziwieni tym, jak wygląda ich apatament.
22:18
Czas na podróż do Korei Południowej!
22:17
Czas opuścić Japonię. Gdzie teraz udadzą się bohaterowie programu?
22:16
- Doświadczyliśmy czegoś, czego przeciętny śmiertelnik nie doświadcza. To było niewytłumaczalne, cudne - powiedział Piotr Polk.
22:09
W Świątyni Zen mężczyźni musieli założyć białe szaty i specjalne obuwie. Niestety, wszystkie buty miały ten sam rozmiar - 36. Władysław Kozakiewicz, który nosi obuwie o rozmiarze 46, nie mógł tego przeboleć. - Wystawał mi kawał pięty - powiedział.
22:12
Następnie wszyscy bohaterowie przeszli przez rytuał oczyszczania. Najpierw musieli wytrzymać rytuał uderzenia w dzwon. Podobno korzystał z niego Albert Einstein. Następnie każdy z nich stanął pod strumieniem lodowatej wody. - To wszystko było bardzo metafizyczne - powiedział Piotr Polk. - To było ciekawe doświadczenie, bo wszyscy dotykaliśmy siły wewnętrznej, jakiejś niespotykanej energii - dodał Karol Strasburger.
22:06
Następnie wszyscy uczestnicy wybrali się na nocleg do ryokanu. To rodzaj hotelu, w którym nie ma łóżek. Wszyscy uczestnicy śpią w jednym pomieszczeniu. Niestety, jeden z bohaterów strasznie chrapał, Piotr Polk więc zabrał swój materac i poszedł spać... na stole.
22:07
Kolejnego dnia panowie postanowili odnaleźć wewnętrzny spokój. Wybrali się więc do Świątyni Zen.
22:03
Po kolacji uczestnicy zagrali z gejszami w japońską grę. Gdy przegrywali, musieli pić rozchodniaka. Po grze Piotr Polk zaproponował, że teraz to oni przygotują dla kobiet spektakl słowno-muzyczny. Po czym zaczęli śpiewać... "Wszystkie rybki śpią w jeziorze'.
21:59
Panowie są onieśmieleni całą sytuacją. Powoli zaczynają jednak rozmawiać z gejszami.
22:00
Gejsza to jeden z najszlachetniejszych zawodów. Gejszom nie wolno oglądać telewizji ani korzystać z telefonów komórkowych.
21:49
Byli bardzo zdziwieni, gdy w trakcie kolacji weszły do sali... gejsze. - Nagle nastąpiła między nami straszna, męcząca cisza, w której nikt nie wiedział, co powiedzieć - powiedział Karol Strasburger.
21:47
Po kursie cała piątka poszła na kolację.
21:46
Na koniec wszyscy uczestnicy programu "Lepiej późno niż wcale" otrzymali certyfikaty ukończenia szkoły samurajów. - Proszę mi pokazać, który z moich kolegów po fachu ma taki certyfikat. To jest coś - powiedział Piotr Polk.
21:45
Wreszcie uczestnicy dostali katany - samurajskie miecze. - To śmiertelnie niebezpieczna broń - powiedział Krzysztof Hanke.
21:43
Krzysztof Hanke świetnie się bawił w trakcie pokazu. - Krzysztof to najśmieszniejszy samuraj jakiego widziałem. Nie mogłem utrzymać powagi - skomentował Władysław Kozakiewicz.
21:42
Następnie uczestnicy otrzymali wachlarze i przeszli lekcję posługiwania się nimi. Byli bardzo zaskoczeni, gdy okazało się, że wachlarz był częścią stroju każdego samuraja. - Zaczęliśmy wachlarzem robić teatr - powiedział Władysław Kozakiewicz.
21:40
Na początku obserwowali pokaz kembu - sztuki władania samurajskim mieczem.
21:38
W 3. odcinku bohaterowie odwiedzili w Kioto szkołę samurajów. Samurajowie byli odpowiednikami średniowiecznych europejskich rycerzy.
21:32
Rozpoczynamy relację na żywo. Bądźcie z nami!