Rafał Górecki, pseudonim Ravgor, cieszył się swego czasu ogromną popularnością w sieci. Był jednym z pierwszych twórców na Youtubie w Polsce, który zyskał tak dużą rozpoznawalność. Jego treści były raczej humorystyczne, żartował razem z ludźmi, zaczepiał przechodniów i robił im "pranki". Pochodzący z Tychów mężczyzna ostatnio obniżył swoją aktywność w sieci, wówczas wyszło na jaw, że od dłuższego czasu zmagał się z depresją. Niestety, we wtorek, 18 lipca, jego brat opublikował oświadczenie, w którym potwierdził, że 35-letni Rafał Górecki nie żyje. Okazało się, że Ravgor wypadł z 12. piętra budynku w Tychach na Śląsku. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Teraz w mediach społecznościowych zaczęło krążyć nagranie, pokazujące, jak Ravgor spada z 12. piętra. Makabryczne wideo jest tylko dla osób o mocnych nerwach.
Czytaj także: Udostępnili w sieci nagranie z tragicznej śmierci Ravgora. Policja mówi o naruszeniu dóbr osobistych
Makabryczne nagranie, jak Ravgor spada z 12. piętra, trafiło do sieci. 35-letni Rafał Górecki walczył z depresją
Poza nagraniem pokazującym ostatnie chwile 35-letniego Góreckiego, w sieci krążą też brutalne zdjęcia tuż po upadku. Z uwagi na ich drastyczność, nie będziemy ich pokazywać. W sieci rozpętała się natomiast burza.
- Jak można coś takiego publikować. (...) Nie macie serca, bestie. (...) Osoby, które to wrzucają, są obrzydliwe - czytamy w licznych komentarzach na Twitterze.
Ravgora w sieci żegnają setki osób, w tym popularni twórcy internetowi, którym zdarzało się współpracować z Góreckim. "Z wielką przykrością informuję, że mój brat Rafał zmarł dzisiaj po południu. Jak pewnie większość z Was wie, przez ponad połowę swojego życia, dzielnie i otwarcie walczył. Niestety, pomimo opieki rodziny, wielu prób leczenia oraz terapii, przegrał z chorobą. Datę i miejsce pogrzebu przekażemy wkrótce", przekazał brat 35-latka, Marcin Górecki.
Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
- W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.