Czernecki jest jednym z głównych bohaterów hitu Prime Video "Algorytm miłości". Akcja serialu rozgrywa się w reality show, którego aktor jest prowadzącym. Choć rola jest dla niego ciekawym wyzwaniem, to prywatnie nigdy nie zostałby uczestnikiem podobnego formatu telewizyjnego. – Nigdy nie wziąłbym udziału w reality show. Nie zgodziłbym się na coś takiego, ponieważ nie wierzę w sens takich przedsięwzięć. Wydaje mi się, że właśnie „Algorytm miłości” udaną parodią i przerysowaniem takich programów, która z jednej strony bawi, a z drugiej obnaża niechlubne cechy ludzi – opowiada „Super Expressowi” aktor i przyznaje, że mimo formatu komediowego, na planie było mało śmiechu.
Michał Czernecki - kim jest i z czego jest znany?
Michał Czernecki to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Urodził się 4 kwietnia 1978 w Sosnowcu, gdzie uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza. Jego ojciec był pracownikiem fabryki, a matka pracowała jako urzędniczka. Początkowo chciał być pilotem myśliwca. Podczas nauki w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka był członkiem licealnego kabaretu pod kierunkiem polonistki. W czasie, kiedy przyznano mu rentę po zmarłym ojcu, otrzymał też stypendium Miasta Sosnowca i stypendium Ministra Kultury Narodowej. Studiował w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego.
W trakcie studiów odebrał drugą nagrodę za rolę Gerarda w przedstawieniu Franka Wedekinda Maestro w reżyserii Krzysztofa Globisza na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
Zadebiutował 18 stycznia 2003 na scenie Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie rolą Victora w sztuce Polaroidy, za którą dostał nagrodę na XXXXIII festiwalu sztuki aktorskiej w Kaliszu. W 2004 na deskach Odeon Heroda Attyka w Atenach w spektaklu Fryderyka Nietzsche Zaratustra reżyserowanym przez Krystiana Lupę zagrał postać młodego Zaratustry. Występował także w teatrach: Starym im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, krakowskiej Scenie STU w przedstawieniu Cudowny naszyjnik, Rozmaitości w Warszawie , Narodowym w Warszawie w roli Hipolita, antycznego playboy bez uczuć w sztuce Eurypidesa Fedra w reżyserii Mai Kleczewskiej i Tarnowskim im. Ludwika Solskiego. W 2010 wystąpił w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu w sztuce Zmierzch bogów reżyserii Mai Kleczewskiej. Zebrał pochlebne recenzje za postać tytułowego bohatera w spektaklu szekspirowskim Teatru TV Hamlet z Januszem Gajosem i Grażyną Szapołowską. Po debiutanckim występie na kinowym ekranie Karol. Człowiek, który został papieżem u boku Piotra Adamczyka, pojawił się w serialu TVP2 Na dobre i na złe jako Piotr Kusy.
W kampanii reklamowej PKP i PKP Intercity pod hasłem „Tysiące powodów do podróżowania” pojawił się jako ojciec Filipa. 19 września 2018 nakładem wydawnictwa Pascal ukazała się jego książka pt. „Wybrałem życie”. Jest żonaty z Magdaleną, z którą ma dwóch synów, Piotra i Franciszka.