Milion złotych w tym teleturnieju wygrywa się odpowiadając na dwanaście pytań z rzędu. Przydają się progi gwarantowane: tysiąc i 40 tys. złotych (2 i 7 pytanie). Jeszcze bardziej przydają się graczom koła ratunkowe: "pytanie do publiczności", "pół na pół" i "telefon do przyjaciela". Wiek, zawód oraz zainteresowania uczestników nie mają większego znaczenia. Wygrać może każdy! Droga do bogactwa w teorii jest bardzo prosta. Inaczej jest, gdy zawodnik usiądzie naprzeciwko Huberta Urbańskiego.
NIESFORNE żarty uczestniczki "Milionerów". ŚMIAŁA reakcja zmęczonego prowadzącego
W dzisiejszym odcinku Kamil Wieczorek jako jedyny przeszedł zadanie eliminacyjne. Gracz pochodzi z Wrocławia i pracuje jako nauczyciel biologii w podstawówce. Uczestnik śmiało korzystał z kół ratunkowych i zaznaczał odpowiedzi w myśl zasady: "jak się bawić, to się bawić". Trzecie pytanie dotyczyło dziedziny wiedzy, na której bohater odcinka powinien bardzo dobrze się znać.
Popularna kiedyś lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem przypominającym szpikulec do lodu:
A. przez pępek do żołądka
B. przez oczodół do mózgu
C. przez odbyt do okrężnicy
D. przez ucho do gardła
Gracz wyznał, że pierwszy stopień studiów robił w katedrze antropologii, więc byłby wstyd, gdyby nie znał odpowiedzi. Jednak miał wątpliwości. Zastanawiał się między odpowiedzią B i C, ale jak sam wyznał: - kusi mnie oczodół i mózg. Postanowił wziąć koło "pół na pół". Na tablecie zostały odpowiedzi A i B. To pomogło graczowi postawić ostatecznie na odpowiedź B. Miał rację! Lobotomia to zabieg neurochirurgiczny polegający na przecięciu połączeń kory przedczołowej z innymi strukturami mózgowia. Jest to jedna z metod leczenia chorych na schizofrenię i inne ciężkie choroby psychiczne. Czytając to wyjaśnienie Urbański miał nietęgą minę. Uczestnik jako nauczyciel biologii zachował powagę.
"Milionerzy": Modowe pytanie ROZBUDZIŁO ZMYSŁY uczestnika
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj