"Milionerzy": Który ze światowych pisarzy pracował w rzeźni miejskiej w Bydgoszczy?

2020-03-11 21:17

"Milionerzy", to program, który daje szansę na wygranie ogromnej sumy pieniędzy. Przy okazji, uczestnicy sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Dołącz do nich i spróbuj odpowiedzieć na jedno z pytań, które od poniedziałku do czwartku zadaje Hubert Urbański.

Hubert Urbański

i

Autor: WBF

Wiosenna edycja "Milionerów" rozkręciła się już na dobre. Program zdobył popularność na całym świecie. Nic w tym dziwnego, w końcu emocje sięgają zenitu, gdy pada pytanie o ogromną sumę pieniędzy. We wczorajszym odcinku jedno z pytań dotyczyło nietypowej brody prezydenta, innym razem Hubert Urbański zapytał uczestnika o ładunki pirotechniczne montowane w autach. Tym razem, jedno z pytań znajdziecie poniżej.

"Milionerzy": Z czego artysta, Zbigniew Libera, zbudował w 1996 r. obóz koncentracyjny?

Grę kontynuuje Magdalena Ziółek z Gdyni. Pytanie za 40 000 zł. brzmiało następująco:

Pracował w rzeźni miejskiej w Bydgoszczy i w swoim życiu opublikował jedyną, ale słynną na cały świat powieść:

A: J. D. Salinger

B: E. Hemingway

C: W. Faulkner

D: L. Tołstoj

Poprawna odpowiedź na to pytanie to A. Salinger napisał książkę znaną na całym świecie pod tytułem "Buszujący w zbożu" (1951). Amerykański pisarz był synem polskiego Żyda. W latach 1937 i 1938 pracował w rzeźni w Bydgoszczy jako praktykant.

"Milionerzy": Żonę którego z prezydentów złośliwcy nazywają pierwszą babcią?

MILIONERZY - ZASADY

Tytułową nagrodę w "Milionerach" można zgarnąć tylko w jeden sposób. Niezbędna jest do tego wiedza i bezbłędne odpowiedzi na 12 pytań. Zaznaczenie prawidłowych odpowiedzi w pytaniu drugim i siódmym zapewnia kwotę gwarantowaną (1000 zł i 40 000 zł). Ważny dla zawodników test, ma różnorodną tematykę. W drodze do zwycięstwa uczestnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają