Polecany artykuł:
Bez ryzyka nie ma wielkich wygranych. W 519. odcinku "Milionerów" uczestnikowi szło tak dobrze, że kontynuował swoją grę w poniedziałek, 14 marca. Tym razem zdążył odpowiedzieć jedynie na jedno pytanie - za 250 zł złotych. Kolejne sprawiło mu wielkie trudności. Zdecydował się na ryzyko, które się nie opłaciło! Sprawdź, jak brzmiała poprawna odpowiedź w "Milionerach".
Kto jako 34-letni młodzieniec został pierwszym powojennym premierem Polski?
A. hr. Stanisław Małachowski
B. Władysław Grabski
C. Edward Osóbka-Morawski
D. Wincenty Witos
Tak brzmiało pytanie za pół miliona złotych! Uczestnik dotarł do niego bez żadnego koła ratunkowego. Oznaczało to, że ma do wyboru dwa wyjścia: ogromne ryzyko lub rezygnacja. Po namyśle, zdecydował się zaryzykować! Wskazał na odpowiedź A, która nie była poprawna! Chodziło o odpowiedź C. Gracz musiał pożegnać się aż z 210 tys. złotych! Znaliście poprawną odpowiedź? Kim był Edward Osóbka Morawski? Edward Osóbka-Morawski objął urząd w 1944 r. - został premierem Rządu Tymczasowego.
Milionerzy - zasady
Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".