W oczekiwaniu na nowe odcinki, na antenie TVN obserwujemy zmagania graczy z poprzedniej edycji. Pytanie o kompozytora, który stworzył muzykę dla znanego reżysera zakończyło się zdobyciem wysokiej nagrody! Innym razem byliśmy świadkami jednej z najdłuższych rozgrywek w historii teleturnieju! Uczestnik zagrał w aż trzech odcinkach "Milionerów". Kolejny gracz znalazł się w pułapce. Pytanie dotyczyło czasowników.
Nieprzechodni wśród przechodnich
A. kłamać
B. kochać
C. częstować
D. czesać
Zawodnik wiedział, że chodzi o rozróżnienie czasowników, ale miał problem z definicją. Nie miał wyjścia - musiał skorzystać z koła ratunkowego. Wybrał pomoc publiczności. Niestety, widownia zrobiła tak, że głosy były oddane prawie po równo. Gracz wybrał kolejne koło: pół na pół. Niestety sam nawet nie miał przeczucia, na który wariant mógłby oddać głos. Po wybraniu koła została odpowiedź A i D. Gracz stwierdził, że musi zaryzykować, jak hazardzista. Wybrał odpowiedź A. I ku radości zgromadzonych udało mu się trafić! Zdobył dzięki temu 40 tysięcy złotych! Czasowniki przechodnie to te, które mają formę zarówno strony czynnej, jak i biernej. Powiemy "kłamię", ale nie powiemy: "jestem kłamany".
Milionerzy - zasady
Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".