Mieczysław Stoor (+44 l.) był aktorem znanym z takich produkcji jak: "Stawka większa niż życie", "Krzyżacy", "Czterej pancerni i pies" i "Czarne chmury". Współtworzył także kabaret „Koń”. Zmarł 5 października 1973 roku na planie filmu „Gniazdo”. Uległ zaczadzeniu podczas snu w hotelu „Saturn” w Kraśniku. Jedna z wersji mówi o pożarze kołdry wywołanej niedopałkiem papierosa. Jego rolę w filmie przejął inny aktor. Syn Mieczysława, Kamil był perkusistą zespołu Kryzys. Obecnie mieszka w Szwecji. Mieczysław Stoor został pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Na nagrobku wyryto błędną datę urodzin i śmierci.
Zbigniew Cybulski (+39 l.) był jednym z największych amantów polskiego kina. Wystarczy wspomnieć "Popiół i diament", "Pociąg", "Do widzenia, do jutra", "Rękopis znaleziony w Saragossie", czy "Salto". Aktor w wielu filmach wskakiwał do pociągu w ostatniej chwili. W rzeczywistym życiu, taka zabawa skończyła się tragicznie. Cybulski zginął wpadając pod pociąg na dworcu Głównym we Wrocławiu, gdzie dzień wcześniej skończył zdjęcia do filmu "Morderca zostawia ślad".
8 stycznia 1967 roku o godz. 4:20 nad ranem, wskakując do pociągu ekspresowego "Odra" do Warszawy, wpadł pod koła i doznał ciężkich obrażeń głowy i klatki piersiowej. Zmarł godzinę później po operacji w szpitalu. Aktor śpieszył się na próby do sztuki w Teatrze Telewizji pt. "Tajemnica starego domu".
Zbigniew Cybulski został pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu przy ul Sienkiewicza w Katowicach. Aktor o miejscu wiecznego spoczynku miał wspomnieć przyjacielowi Alfredowi Andrysowi na pogrzebie tragicznie zmarłego aktora Adama Fiuta (+33 l.) w 1966 roku. Podczas pogrzebu Cybulskiego doszło do skandalu. Władze państwowe nie zgadzały się na uroczystości kościelne. Zawarto jednak kompromis z rodziną i pozwolono na obecność księdza zanim zawieziono trumnę do Radiowego Domu Muzyki. Na uroczystości pogrzebowej pojawiło się wielu kolegów Cybulskiego po fachu. Artyści zaczęli pić już na grobie Zbyszka. Potem libacja przeniosła się do pociągu powrotnego do Warszawy.
Zginęli w STRASZNYM wypadku. Adam Fiut, gwiazdy TVP, seksbomba PRL (Nie)zapomniani WIDEO
Zbigniew Cybulski żonaty był z Elżbietą Chwalibóg, siostrą aktorki Marii Chwalibóg (87 l.), z którą miał syna Macieja (1961-2016), który był alkoholikiem i zmarł w nędzy. Andrzej Wajda dwa lata później nakręcił film „Wszystko na sprzedaż”, który nawiązywał do tragicznej śmierci „Zbigniewa Cybulskiego.
Jonasz Kofta (+45 l.) – poeta, piosenkarz i satyryk, który obok Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego zaliczany był do najlepszych polskich tekściarzy. Autor takich utworów jak: "Jej portret", "Do łezki łezka", "Pamiętajcie o ogrodach", "Song o ciszy", "Kwiat jednej nocy", "Radość o poranku", "Samba przed rozstaniem", "Wakacje z blondynką" czy "Z tobą chcę oglądać świat". Zmarł w wyniku powikłań po zakrztuszeniu się podczas posiłku. Wcześniej cierpiał na chorobę nowotworową, którą udało mu się wyleczyć. Pochowany na Powązkach Wojskowych.
Ewa Sałacka (+49 l.) była aktorką znaną z takich filmów i seriali jak: "Sztuka kochania", "Och Karol", "Tygrysy Europy" i "Pierwsza miłość". Jej pierwszym mężem był reżyser Krzysztof Krauze (+61 l.), a drugim stomatolog Witold Kirstein, z którym miała córkę Matyldę (26 l.). Zmarła 23 lipca 2006 roku na działce w Arciechowie pod Warszawą w następstwie wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu osy w usta. Została pochowana na Starych Powązkach.
Zmarli w święta. Tak wyglądają ich groby. WIDEO. (Nie)Zapomniani cmentarne historie
Jacek Chmielnik (+54 l.) – aktor znany z komedii Juliusza Machulskiego "Vabank" i "Kingsajz". Prowadził w TVP1 teleturniej „Kochamy polskie seriale”. Z żoną Wandą miał córkę Julię (39 l.), trenerkę śpiewu w "Twoja Twarz Brzmi znajomo" i byłą żonę Huberta Urbańskiego (54 l.) oraz syna Igora (34 l.), który został aktorem. Chmielnik zmarł 22 sierpnia 2007 roku wskutek porażenia prądem z wadliwej instalacji elektrycznej w swojej piwnicy obok domku letniskowego w Suchawie koło Włodawy. Został pochowany na Cmentarzu Komunalnym Zarzew w Łodzi.
Andrzej Nardelli (+25 l.) był piosenkarzem i aktorem młodego pokolenia. Zdążył zagrać m.in. w "Przygodach psa Cywila" i w ostatniej scenie "Nie lubię poniedziałku". Na niedługo przed śmiercią miał zadebiutować na festiwalu w Opolu, gdzie miał śpiewać razem z Magdą Umer (71 l.). Sugerowano, że Nardelli i Umer są kochankami. W rzeczywistości aktor był homoseksualistą – był w związku z Bogusławem Witem, sekretarzem poety i polityka Jerzego Zawieyskiego (+66 l.).
11 czerwca 1972 utonął w czasie kąpieli w Narwii nieopodal miejscowości Stary Orzechów, gdzie pojechał do domu swojego stryja. Został pochowany na cmentarzu w Mysłowicach. Od 1999 roku przyznawana jest nagroda jego imienia za najlepszy teatralny debiut.