Ernest Bryll nie żyje. Był w polskiej kulturze XX wieku absolutnie niezwykłą postacią. - Żegnamy wybitnego poetę, wielkiego pisarza - czytamy w poście Stowarzyszenia RWE im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ernest Bryll zadebiutował jako poeta w 1958 roku utworem "Wigilie wariata". Sławę zyskał pięć lat później dzięki tomikowi tomikowi "Twarz nieodsłonięta". Poeta zasłynął także jako autor popularnych tekstów piosenek. Jego utwory wykonywali tak znakomici artyści jak: Maryla Rodowicz, Halina Frąckowiak, Stan Borys czy Jerzy Połomski. Teksty Ernesta Brylla w repertuarze miały także legendarne kapele, m.in. Skaldowie, 2 plus 1 czy Myslovitz (słynne "Peggy Brown"). Ernest Bryll był także dyplomatą ( w latach 1991-1995 pełnił funkcję ambasadora RP w Irlandii) i aktorem (zagrał w serialu "Tulipan"). Należał do PZPR, ale po wprowadzeniu stanu wojennego wystąpił z partii. Żoną legendarnego poety i pisarza była Małgorzata Goraj. Ernest Bryll miał syna i dwie córki.
Nie przegap: Kim naprawdę był Ernest Bryll? Poruszające informacje o jego żonie i dzieciach. Dziś pobierałby sporą kasę z 800 plus
Wczoraj (16 marca) pisaliśmy o śmierci innego wybitnego polskiego twórcy - Tadeusza Łubieńskiego. W tym roku zmarł także Marian Pilot, jeden z czołowych przedstawicieli nurtu chłopskiego w polskiej prozie. Wszyscy literaci mieli powyżej 80 lat.
Pogrzeb Ernesta Brylla odbędzie się 25 marca na Cmentarzu Służewskim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Msza święta żałobna zostanie odprawiona o godzinie 13:30 w kościele OO Dominikanów w Warszawie (przy ul. Dominikańskiej 2).