Janusz Sztyber pochodził z Elbląga. Był człowiekiem wielu talentów, m.in. śpiewał, występował na scenie jako aktor, sprawował zawód lektora i tłumacza. Występował w serialach „Na dobre i na złe” i „Samo życie” oraz w filmach fabularnych „Kanadyjskie sukienki” i „Kurs na Wschód”. Był uczestnikiem programów muzycznych "The Voice Senior" i "X Factor" (TVN). Mieszkając w Warszawie aktywnie udzielał się społecznie. Współpracował z dwumiesięcznikiem „Replika”, który porusza tematykę LGBT+, a jego wydawcą jest stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii. W 2005 był szefem kampanii wyborczej do sejmu Roberta Biedronia.
Zobacz wyżej GALERIĘ: Trenerzy The Voice Senior
Nie żyje Janusz Sztyber
Wokalista miewał problemy ze zdrowiem, a w ostatnim czasie poruszał się na wózku. Artysta wylądował w szpitalu w związku z reperacją przepukliny przeponowej. Media głoszą, że według niepotwierdzonych informacji przyczyną jego śmierci była niewydolność oddechowa. O jego zgonie dowiedzieliśmy się z oficjalnego profilu Janusza Tybera na Facebook’u.
„Z przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym 13.11.2021 odszedł od nas na wieczny spoczynek Janusz Sztyber, uczestnik pierwszej edycji The Voice Senior” – czytamy.
Największą miłością Janusza Tybera była muzyka. Nie bał się ryzykować i iść pod prąd. W wieku 67 lat przyszedł na casting do „The Voice Senior”.
„Mam mikrofon studyjny i komputer. Nagrałem już dwieście parę piosenek i każda z nich mówi coś o mnie. Każda jest kawałkiem mojego życia. Uwielbiam życie testować. Jeszcze jeden kroczek – większy, mniejszy, ale zobaczymy co się stanie. Nie boję się ryzykować. I chociaż wiem, że mogę się spalić, jednak wsadzę palucha. Tym właśnie jest dla mnie The Voice Senior – tą krawędzią, na którą chcę wejść i zobaczyć co dalej. Program jest po to, że taki stary dziad jak ja, który ma 67 lat, wyjdzie i zaśpiewa. Ma szansę się pokazać. A jeśli potrafi, a wierzę, że potrafi, to ludzie, dlaczego mam wam nie śpiewać?” – wyjaśniał.