Nie żyje znany dziennikarz. Przez lata był związany z TVP

2025-02-02 21:37

2 lutego 2025 roku w wieku zaledwie 51 lat zmarł Maciej Kieres. Był znanym dziennikarzem związanym z Telewizją Polską. Informacje o śmierci Macieja przekazali jego koledzy z TVP Wrocław.

Maciej Kieres

i

Autor: SHUTTERSTOCK, facebook

Maciej Kieres nie żyje. Mężczyzna odszedł 2 lutego 2025 roku. Przez lata związany był z wrocławską TVP.

Dziś w nocy zmarł nasz kolega Maciej Kieres, wrocławski reżyser, dziennikarz i muzyk, legenda wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej - napisała stacja na swojej stronie internetowej.

Maciej Kieres - życie zawodowe i prywatne

Maciej Kieres swoją karierę wiązał na początku z muzyką. Przez bardzo długi czas akompaniował innym znanym artystom - między innymi Violetcie Villas. Maciej organizował również Międzynarodowy Festiwal im. Henryka Wieniawskiego. Był również reżyserem oraz dokumentalistą filmowym. Kieres odpowiadał również za ponad 20 pełnometrażowych filmów dokumentalnych. Od lat współpracował z Telewizją Polską. Stworzył znany cykl filmowy "Dolny Śląsk Pełen Historii", a także wyreżyserował film "W służbie błękitnego krzyża", który otrzymał nagrodę podczas gali 18. FilmAT Festival.

Warto dodać, że 2023 roku Maciej Kieres został odznaczony medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a także "Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego".

Mimo ciężkiej choroby starał się pozostać aktywny, działając chociażby w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu, gdzie był kierownikiem Działu Muzyki i Projektów Audiowizualnych - można przeczytać w oświadczeniu stacji.

Maciej Kieres chorował od wielu lat

W 2022 roku w mediach pojawiła się informacja o tym, że Maciej Kieres zachorował, oraz że zorganizowano zrzutkę na jego leczenie. Żona dziennikarza wyznała nawet, jaką diagnozę usłyszał jej mąż.

Diagnoza wstępna to MND, choroba neuronu ruchowego objawiająca się niedowładem kończyn dolnych i górnych oraz postępującym zanikiem mięśni szkieletowych. (...) Potem nastąpiło pogorszenie w trybie galopującym. Problemy z chodzeniem, kolejne upadki, rozbita głowa, złamane żebra. Niemoc. Badania genetyczne wykazały uszkodzenie genu. Usłyszenie tej diagnozy to był dla nas duży cios, jednak nie poddajemy się i codziennie walczymy o normalność - można było przeczytać na stronie wroclaw.tvp.pl.

Zobacz też: Nie żyje znany pisarz. Tragiczną informację potwierdziła przyjaciółka

Zobacz naszą galerię: Groby znanych Polaków na cmentarzu ewangelickim w Warszawie. Niezapomniani, maj 2023

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Jubileuszowa gala Komitetu Powązkowskiego. Cmentarne anegdoty kwestujących gwiazd. Niezapomniani
Super Express Google News
Autor:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki