Nowy nagrobek Janusza Rewińskiego. Nie da się go ominąć wzrokiem, widać go już z daleka. Jest też coś jeszcze

2024-10-27 5:11

Janusz Rewiński był doskonałym aktorem, robił też karierę polityczną. Zmarł 1 czerwca 2024 r. Teraz w miejscu pochówku Rewińskiego znajduje się nagrobek, którego nie da się nie zauważyć! Wysoki , strzelisty pomnik ma prostą bryłę, a na szczycie tablicy nagrobnej znajduje się sporej wielkości krzyż. Ci, którzy opiekują się miejscem spoczynku Rewińskiego, zadbali o to, aby na płycie znalazły się wszystkie najważniejsze informacje o aktorze. Jest też coś jeszcze!

Janusza Rewińskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To on był niezapomnianym Siarą w "Kilerze", on również w latach 90. założył jedną z najbardziej znanych polskich partii politycznych - Polską Partię Przyjaciół Piwa.

Gwiazdor przez jakiś czas był blisko z polityką, jednak później skupił się na karierze filmowej. Nie wrócił do Sejmu, lecz kilkanaście lat temu poparł Andrzeja Dudę jako kandydata w wyborach prezydenckich, a w 2019 r. pojawił się w spocie wyborczym PiS-u.

Zobacz także: Janusz Rewiński leczył się tam, gdzie Jarosław Kaczyński. O tym się nie mówiło! "Walczyli do końca"

Janusz Rewiński nie żyje. Jego syn zamieścił wzruszający wpis

Rewiński zmarł 1 czerwca tego roku, o czym poinformował jego syn Jonasz.

Pożegnanie, którego miało nie być. 1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat Tata dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję, że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra! - napisał w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Pogrzeb Janusza Rewińskiego. Aktor został pochowany. Grób utonął w kwiatach od bliskich i przyjaciół

Gdzie pochowano Janusza Rewińskiego?

Rewiński w ostatnich latach życia ciężko chorował. Zmarł niedługo przed swoimi 75. urodzinami. Powodem miały być powikłania związane z cukrzycą.

6 dni po śmierci aktora odbył się jego uroczysty pochówek. Rozpoczął się od mszy w kościele p.w. Matki Bożej Anielskiej w Radości i był niezwykle wzruszający. Trumnę wystawioną przed ołtarzem zdobiły wieńce, były przemówienia, a wśród gości nie brakowało znanych twarzy.

Prezydent Andrzej Duda, w liście odczytanym podczas mszy, docenił poparcie, jakie otrzymał od Janusza Rewińskiego w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Aktor nie ukrywał swoich poglądów politycznych i od lat wspierał PiS.

Żył i tworzył tak, jak pragnął. Na swoich zasadach. Był człowiekiem wolnym i niezależnym - wybrzmiało.

Rewiński pośmiertnie został uhonorowany za zasługi artystyczne.

Tata zawsze był profesjonalistą w swojej dziedzinie. Dbał o najdrobniejsze szczegóły swoich postaci, by dawać im jakiś element prawdy. Pragnął być autentyczny - mówił Aleksander, syn aktora.

Następnie w akompaniamencie braw wyniesiono trumnę z kościoła, zmarłego odprowadzono na cmentarz parafialny. Miejsce pochówku utonęło w kwiatach.

Zobacz także: Nieznane fakty z życia gwiazdora "Kilera". Wrócił do Polski i znalazł szczęście

Pomnik na grobie Janusza Rewińskiego. Wyróżnia się już z daleka

Kilka miesięcy później na miejscu pochówku Rewińskiego stanął okazały nagrobek. Dzięki jasnej, piaskowej barwie i strzelistej formie widać go już z daleka. Umieszczono na nim nie tylko duży krzyż, ale przede wszystkim najważniejsze informacje o aktorze. Pojawił się dopisek o tym, że był posłem na Sejm i satyrykiem.

Dodano też czarno-białe zdjęcie Rewińskiego, nie sposób więc pomylić jego grobu.

Zobacz także: Pazura dopiero teraz zdradził, czemu nie pojawił się na pogrzebie Rewińskiego. "Niosę swój krzyż"

Zobacz więcej zdjęć. Grób Janusza Rewińskiego wyróżnia się formą. Widać go już z daleka!

Grób Janusza Rewińskiego. Tak wygląda trzy miesiące po śmierci legendy

QUIZ. Najlepsze teksty Siary z "Kilera". Znasz wszystkie? Janusz Rewiński pozostanie w sercach ludzi

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Co Siara kazał swojej żonie sobie usmażyć?
„Pani z domu pogrzebowego” odsłania kulisy swojej branży. TAK TRZEBA ŻYĆ #44
Malowanie i ubieranie zmarłych, leżenie w trumnie, kontrowersyjne filmiki na Tik Toku i parada karawanów! Między innymi o tym opowiada „Pani z domu pogrzebowego” W programie „Tak trzeba żyć” gościmy Agnieszkę Beczek – pracownicę zakładu pogrzebowego, tanatokosmetolożkę i autorkę popularnego profilu: Pani z domu pogrzebowego.Agnieszka od kilku lat w mediach społecznościowych odsłania kulisy swojej pracy i odczarowuje temat tabu, jakim jest śmierć.
Tak trzeba żyć!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają