Lady Pank to królowie polskiego rock and rolla. Na swoim koncie zespół ma takie hity jak "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona" czy "Tańcz głupia, tańcz". Ale to "Zawsze tam gdzie ty" zyskało miano kultowego. Utwór został wydany w 1990 roku na płycie pod tym samym tytułem. I choć rok później grupa Lady Pank zawiesiła działalność, piosenka nadal była lansowana w mediach. Na szczęście przerwa w działalności kapeli trwała tylko trzy lata.
Co ciekawe, jeden z największych przebojów grupy Lady Pank początkowo był nagrany przez innych artystów, choć za jego kompozycje odpowiada Jan Borysewicz.
W Polsce utworem zainteresował się najpierw Jacek Skubikowski. Autor tekstów i piosenkarz usłyszał go na kasecie amerykańskiego wokalisty Paula Bolgera i zapragnął napisać do niego polski tekst, a piosenkę zamieścić także na swojej własnej płycie. Po latach historię utworu opowiedział Jan Borysewicz.
- Z utworem „Zawsze tam gdzie ty” była piękna historia, ponieważ ja nagrałem ten utwór w Stanach Zjednoczonych z amerykańskim wokalistą. Jak dawałem Jackowi utwory propozycje do napisania na nową płytę, któregoś dnia do mnie zadzwonił i mówi: „Jan, znalazłem na kasecie utwór jakiegoś amerykańskiego wokalisty. Ja chyba sam sobie napiszę tekst i wezmę na swoją płytę ten utwór”. Przyjechałem do niego. Dał mi tekst napisany dla nas „Tacy sami”. Świetny tekst. I mówi: „To ja ci puszczę ten utwór, zobacz jaki kapitalny. Też napisałem do niego tekst”. I on mi puścił moją kompozycję z tym Paulem, z którym to nagrałem. I tak właśnie powstał utwór „Zawsze tam gdzie ty” - opowiedział w radiu Jan Borysewicz.
Utwór powstał więc w Stanach Zjednoczonych w końcówce lat 80., a w roku 1990 trafił na płytę Lady Pank o tym samym tytule: „Zawsze tam gdzie ty”. Ballada z miejsca stała się wielkim hitem. Trafiła na pierwsze miejsce kultowej listy przebojów radiowej Trójki. I do dziś nie znika z grona najczęściej granych piosenek w polskich stacjach radiowych.
Zapraszamy do zabawy z okazji 30-lecia „Super Expressu”. Wybierz jedną spośród dziewięciu piosenek zaproponowanych przez naszą kapitułę na stronie plebiscyt.se.pl. Wypełniając formularz i uzasadniając swój wybór, można wygrać 330 zł. Głosować można wielokrotnie.