Ryszard Nawrocki (+71) – polski aktor filmowy i dubbingowy. Najbardziej znany z głosów Królika w "Kubusiu Puchatku", Asterixa, George’ a z "Jetsonów" i prosiaka Porky’ ego ze "Zwariowanych melodii" . Spoczywa na cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy ul. Młynarskiej w Warszawie (kw. 59C/1/29)
Krystyna Chimanienko (+37 l.) – aktorka najbardziej znana z filmu "Rzeczpospolita babska". Pracowała także w dubbingu. To jej głos słyszymy u Mariana „Paragona” Tkaczyka (w tej roli Marian Tchórznicki, 65 l.) w serialu "Do przerwy 0:1". Chimanienko zginęła tragicznie w wypadku samochodowym. Auto którym jechała wpadło w słup trakcji tramwajowej a następnie uderzyło w ścianę Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Aktorka została pochowana na Cm. Bródnowskim w Warszawie.
Zginęli w STRASZNYM wypadku. Adam Fiut, gwiazdy TVP, seksbomba PRL (Nie)zapomniani WIDEO
Maria Janecka (+84 l.) – polska aktorka, żona kompozytora Jerzego Wasowskiego (+71 l.) znanego z Kabaretu Starszych Panów, matka dziennikarza i satyryka Grzegorza Wasowskiego (71 l.). Jej matka Janina (+44 l.) i siostra Jagna także były aktorkami. W młodości brała udział w Powstaniu Warszawskim. Podkładała głos Jackowi, czyli Lechowi Kaczyńskiemu w "O dwóch takich co ukradli księżyc". Pochowana w grobie rodzinnym na Starych Powązkach (kw. 240/2/22).
Danuta Mancewicz (+86 l.) - aktorka udzielająca głosu Plackowi (Jarosław Kaczyński) pochowana jest natomiast na Cm. Wawrzyszewskim w Warszawie. Również była uczestniczką Powstania Warszawskiego. W styczniu 1945 roku wróciła na lewą stronę Wisły po zamarzniętej rzece.
Wiesław Michnikowski (+95 l.) był aktorem znanym z Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Dudek. Często wykonywał piosenki do słów Wojciecha Młynarskiego. Najważniejsze jego role to Jej Ekscelencja w "Seksmisji", Doktor Paj-Chi-Wo w Podróżach Pana Kleksa i głos Papy Smerfa. Michnikowski z żoną Marią (+79 l.), która był historykiem sztuki, miał dwóch synów – Marcina i Piotra. Został pochowany w grobowcu rodzinnym na Starych Powązkach w Warszawie (kw. 68-1-27/28).
Cezary Julski (+70 l.) był nie tylko aktorem filmowym i telewizyjnym znanym m.in. z serialu "Alternatywy 4". Ten postawny artysta był także mistrzem dubbingu. Wystarczy wspomnieć głos Freda Flintstone' a w "Między nami jaskiniowcami", Pasibrzucha w Smerfach i Obelixa w pierwszej polskiej wersji językowej "Asterixa" Pochowany jest na Cm. Bródnowskim.
Groby lektorów i legend TVP. "(Nie)zapomniani" [WIDEO]
Jan Kociniak (+69 l.) to aktor, którego dzieci mogą kojarzyć z głosu Kubusia Puchatka i Gucia z "Pszczółki Mai". Aktor był bratem stryjecznym Mariana Kociniaka (+80 l.), czyli słynnego Murgrabiego z "Janosika". Oprócz ról dubbingowych możemy go kojarzyć z serialu "Samo życie" czy programu Wielokropek, gdzie tworzył znakomity duet z Janem Kobuszewskim (+85 l.). Kociniak zmarł na chorobę nowotworową. Spoczywa na Powązkach Wojskowych w Warszawie (kw. A15-7-23).
Skromny grób Mariana Kociniaka. 50 lat "Jak rozpętałem II wojnę światową" [WIDEO]
Mieczysław Gajda (+86 l.) – polski aktor znany z głosu Ważniaka w dobranocce "Smerfy". Został pochowany na Cm. Bródnowskim. Szerzej jego postać zostanie przedstawiona w odcinku o znanych Polakach, którzy nie ukrywali swojego homoseksualizmu.
Wiesław Drzewicz (+69 l.) – aktor znany z "07 zgłoś się" i we "W Labiryncie". Zapadł w pamięci przede wszystkim jako Gargamel w Smerfach. Aktor pochowany jest na Cm. Wolskim w Warszawie.
Zmarli w święta. Tak wyglądają ich groby. WIDEO. (Nie)Zapomniani cmentarne historie
Joanna Wizmur (+50 l.) była aktorką i reżyserem dubbingu. Zagrała w takich produkcjach jak: "Ostatni dzwonek", "Pensjonat pod różą", czy "Miodowe lata". To ona odpowiadała m.in. za polską wersję "Shreka", "Madagaskaru" czy "Gdzie jest Nemo?". Sama także użyczała głosu – m.in. Elroyowi w Jetsonach i Złośnikowi w Smerfach. Była synową kompozytora Bogusława Klimczuka (+53 l.). Pochowana razem z teściem na Powązkach Wojskowych (kw. C29/4/17).
Alina Bukowska-Stadnicka (+72 l.) - pajęczyca Tekla z dobranocki "Pszczółka Maja". Pochowana z mężem literatem Jerzym Stadnickim (+81 l.), literat w grobie na Starych Powązkach (kw. 122/6/2).
Krystyna Miecikówna (+85 l.) - Panna Klementyna z "Pszczółki Mai" i mysz Pixi w "Pixi i Dixi". Pochowana na Cm. Bródnowskim w Warszawie.
Tadeusz Włudarski (+52 l.) – Bzyk z wieczorynki "Pszczółka Maja", kapitan Kliper z "Podróży kapitana Klipera" oraz narrator słuchowiska „60 minut na godzinę” Marcina Wolskiego w III Programie Polskiego Radia. Jego grób znajduje się na Starych Powązkach (kw 131/2/12).
Jan Prochyra (+67 l.) - aktor obdarzony bardzo charakterystycznym głosem. Wystarczy wspomnieć Kłapouchego w "Kubusiu Puchatku" i Obelixa. Wystąpił także m.in. w "Pułkowniku Kwiatkowskim" i "Nad Niemnem". Spoczywa na Starych Powązkach (kw. 87-4-22).
Bogusław Sochnacki (+74 l.) - aktor znany m.in. z seriali "Stawka większa niż życie" i "M jak miłość". Narrator w dobranocce o Rozbójniku Rumcajsie. Pochowany na Cm. Doły w Łodzi w Alei Zasłużonych (kwatera XI, rząd 35, grób 21).
Zygmunt Zintel (+79 l.) – aktor, uczestnik kampanii wrześniowej i żołnierz walczący w II wojnie światowej na wschodzie. Pamiętny Żwirek z "Bajki z mchu i paproci". Znany z ról w takich produkcjach jak: "Stawka większa niż życie", "Niewiarygodne przygody Marka Piegusa" i "Jak rozpętałem II wojnę światową". Pochowany na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Ogrodowej w Łodzi.
Włodzimierz Skoczylas (+70 l.) – Muchomorek z "Bajek z mchu i paproci". Pochowany na cmentarzu św. Rocha na Radogoszczu w Łodzi. Aktor znany m.in. z "Krzyżaków". W młodości był więźniem obozu koncentracyjnego Dachau.
Krystyna Kozanecka (+54 l.) – aktorka dubbingowa. Najbardziej znana z roli Małej Mi "Muminkach". Z pierwszym mężem aktorem Jerzym Dominikiem (+64 l.) miała syna Filipa. Drugim jej mężem był poeta i kompozytor Roman Kołakowski (+62 l.). Pochowana na Cmentarzu w warszawskim Powsinie.