Uroczystości pogrzebowe Jana Pęczka odbyły się 13 sierpnia 2021 o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele św. Katarzyny. Następnie nastąpiło wyprowadzenie na cmentarz do kolumbarium. Na pogrzebie nie zabrakło jego kolegów i koleżanek z planu serialu TVP2 "Barwy szczęścia" i Teatru Współczesnego. Zjawili się m.in. Damian Damięcki, Krzysztof Stelmaszczyk, Maria Mamona, Mariusz Jakus, Andrzej Zieliński, Piotr Garlicki, Monika Krzywkowska, Maja Komorowska, Jacek Kałucki, Marcin Troński, Ilona Łepkowska, Michał Mikołajczak, Małgorzata Potocka, Sławomira Łozińska i Sławomir Orzechowski.
Rodzina poprosiła w nekrologu o nieskładanie wieńców. Jan Pęczek od dłuższego czasu ciężko chorował na nowotwór. Zmarł 27 lipca, niespełna trzy miesiące po swojej ukochanej żonie.
Kim był Jan Pęczek?
Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie w 1974 roku. Oprócz Teatru Współczesnego, związany był z Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu nad Jeziorem Nidzkim w środku Puszczy Piskiej. Jak piszą pracownicy Leśniczówki Pranie: - Miał nie tylko ciepły tembr głosu wspaniale wydobywający niuanse poetyckiej frazy, ale był też ciepłym, czułym człowiekiem. Występował w leśniczówce wielokrotnie: podczas I Inauguracji Sezonu Artystycznego w 1998 r., w parze z Dorotą Landowską w telewizyjnej produkcji "Trzy bale" w reżyserii Jerzego Markuszewskiego w 1999 r., w finale konkursu poetyckiego w okazji Roku Gałczyńskiego w 2003 r. i wiele razy w koncertach z cyklu "Muzyka u Gałczyńskiego" - po raz ostatni ubiegłego lata. Oprócz "Barw szczęścia" wystąpił także w "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Och, Karol 2" czy "Na Wspólnej". Był też aktorem dubbingowym. Udzielał głosu ożywiając postacie od 1987 roku - film "Dzielny mały toster". Miał troje dzieci i siedmioro wnucząt.