Potrafi zagrać ,,Ona tańczy dla mnie” na skrzypcach elektrycznych! Kim jest Magda Szymańska?

2015-10-01 18:00

Jest kolejną artystką, która udowodniła, że można łączyć dwie, zupełnie odległe dziedziny sztuki. Niedawno pisaliśmy o Andrzeju Sewerynie, który zaakceptował 14 piosenek disco polo – największych hitów tej muzyki – jakie brzmią w granej w jego stołecznym Teatrze Polskim, w sztuce ,,Wesele". A tym razem utalentowana skrzypaczka, absolwentka prestiżowej absolwentka prestiżowej warszawskiej uczelni muzycznej, która kształciła się w pod okiem światowej sławy specjalisty, profesora Artura Gadzały, dokonała prawdziwej, muzycznej rewolucji. Nie dość, że gra na skrzypcach elektrycznych – co nadal nie jest popularne w naszym kraju, to ma w swoim repertuarze bardzo współczesne utwory. Magda potrafi brawurowo wykonać – w wersji instrumentalnej – znane przeboje Lady Pank, w tym ,,Mniej niż zero" czy hit ,,Tańcz głupia tańcz". Na skrzypce elektryczne ,,przepisała" także piosenki Edyty Geppert, Hanny Banaszak, Adele i Davida Guetty czy Rickiego Martina! Jednak największą niespodzianką jest to, że skrzypaczka potrafi zagrać przebój z repertuaru zespołu Weekend – ,,Ona tańczy dla mnie". Dlaczego zdecydowała się na ten odważny krok?

- Na specjalne życzenie pewnej grupy osób wdrożyłam do swojego repertuaru piosenkę „Ona tańczy dla mnie". Był moment, kiedy wiele osób życzyło sobie bym grała ten hit na moich skrzypcach. Zauważyłam, że ludzie bawili się przy tym doskonale. W moim repertuarze więc może znaleźć się wszystko, nawet disco polo. Dostosowuję się do życzeń publiczności - mówi w rozmowie z SE.PL Magdalena Szymańska, którą mieliśmy okazję oglądać niedawno podczas imprezy „Szczypta luksusu". - Jestem otwarta również na disco polo. Ludziom to się podoba, więc chętnie sprawię im tę muzyczną przyjemność i pewnie jeszcze kiedyś nauczę się grać jakiegoś discopolowego hitu - zapowiada Magda.

Artystka przyznaje, że jest różnica, pomiędzy grą na klasycznych, a elektrycznych skrzypcach. -  Skrzypce elektryczne bardzo różnią się od klasycznych. Dodają utworom ostrzejszego brzmienia i energii - wyjaśnia Szymańska, która miłość do muzyki zawdzięcza swojemu tacie. Ten grał na wielu instrumentach: skrzypcach, akordeonie, waltorni, perkusji. Jej dom rodzinny brzmiał dźwiękami koncertów i śpiewem.

Skrzypaczka ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczyła się pod czujnym okiem światowej sławy profesora, Artura Gadzały. Zwieńczeniem jej edukacji muzycznej były studia na Wydziale Muzykologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie oprócz gry na skrzypcach, doskonaliła umiejętność gry na fortepianie, organach oraz śpiew.

Ostatnie lata to nowa fascynacja muzyką. Stworzyła niepowtarzalną mieszankę muzyki klasycznej i rozrywkowej. Efektem tej „fuzji" jest nowoczesny repertuar, który swoją energią porywa publiczność. Magdalena Szymańska działa zarówno pod swoim nazwiskiem, Magdalena Szymańska działa zarówno pod swoim nazwiskiem, jak i pod marką Sound Fusion.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają