Do niedawna zastanawiano się, czy Ina Benita, gwiazda przedwojennego kina, nie zginęła w Powstaniu Warszawskim. Odkrycie, którego dokonał m.in. Marek Teler, autorem tekstu dla portalu Histmag. rzuciło sensacyjne światło na życiorys aktorki. Szczegółów dowiadujemy się także książki "Ina Benita. Za wcześnie na śmierć" Piotra Gacka.
Do tej pory uważano, że seksbomba, która rozpalała wyobraźnię przedwojennych amatorów filmu, zginęła razem z synem w trakcie Powstania Warszawskiego. W książce udało się jednak odtworzyć dalsze losy aktorki. Okazało się, że przeżyła powstanie i wyemigrowała z kraju razem z oficerem Wermachtu, z którym miała romans. W 1945 roku przysłała do rodziny pierwszy list z Austrii. Wiosną 1945 roku z Pruszkowa zabrał syna tajemniczy mężczyzna i bezpiecznie zawiózł do Austrii, do matki. Prawdopodobnie był nim Hans Georg Pasch, oficer Wermachtu. W czerwcu 1945 roku para wzięła ślub - mimo że Hans miał w Niemczech żonę i dwójkę dzieci. Uznał również syna polskiej aktorki. Jeszcze tego samego roku został zamordowany. Ina Benita z Niemiec wyemigrowała do Francji, Maroka, a później do USA. Tam zmarła w 1984 roku. Pochowana jest skromnym grobie na cmentarzu w Middletown w Pensylwanii. Na tablicy nagrobkowej widnieje napis "Matka. Ina F. Scudder 1916 - 1984". Pod koniec lat 40. poznała Amerykanina Lloyda Frasera Scuddera, przedstawiciela służby cywilnej w United States Air Force, z którym miała syna, Johna. Swojego męża przeżyła o 20 lat. Podobnie jak on zmarła na raka płuc. Po jego śmierci pracowała sprzątaczka. W 1972 roku straciła dach nad głową w wyniku huraganu Agnes.
Według oficjalnych informacji Benita urodziła się w 1912 roku jako Inna Florow-Bułhak. Była córką Mikołaja Gerwazego Florow-Bułhaka (+69 l.)) i Heleny z domu Jeszczenko (+40 l.). Ina Benita była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek przed wojną. Uznawano ją za symbol seksu. Grała u Bodo czy Fertnera. Miał dwóch synów - Tadeusza Michała (ur. 1944) i Johna (ur. 1950)