Konrad Braciak to transpłciowy syn aktora teatralnego, filmowego i dubbingowego, Jacka Braciaka (64 l.). Ostatnio chłopak wraz z ojcem udzielili magazynowi "Replika" bardzo szczerego wywiadu. Konrad opowiadał o swoim coming oucie i związanymi z nim reakcjami rodziny, a także procesie tranzycji. Wspomniał on również o najczarniejszym okresie swojego życia, który omal nie skończył się próbą samobójczą.
Chłopak przez długi czas nie był w stanie poradzić sobie z sytuacją, w której się znalazł. Wcześnie sięgnął po alkohol i papierosy, a większość czasu spędzał poza domem. Depresja doprowadziła do tego, że zaczął się okaleczać. Miał również myśli samobójcze:
"Mieszkałem z mamą. Ona miała wyjechać na kilka dni, miałem już zaplanowane, że mnie nie będzie, gdy wróci. Byłem na spacerze z psem i zadzwoniła siostra. Nie pamiętam, jakie to było pytanie, ale powiedziałem jej, że mam dosyć. Że się wylogowuję".
Polecany artykuł:
Do udania się na psychoterapię nakłoniła go siostra. Chłopak wspomina, że początki nie były łatwe, ale ostatecznie rozpoczęcie terapii uważa za najlepszą decyzję swojego życia:
"Trafiłem do terapeutki, która, gdy jej opowiedziałem całą swoją historię, powiedziała: »Dobrze, Konrad. Podejmę się, ale nigdy jeszcze nie miałam klienta z taką liczbą problemów jednocześnie«. Dwa lata temu rozpocząłem z nią terapię, najpierw indywidualną, potem grupową, która trwa do dziś. To była najlepsza decyzja mojego życia".
Konrad ma pełne wsparcie swojego ojca, Jacka Braciaka. Aktor wypowiada się o nim z dumą i uważa, że jest "odważnym i dzielnym człowiekiem". Z wywiadu można również dowiedzieć się, że młody mężczyzna obecnie czeka na operację rekonstrukcji klatki piersiowej, która ma odbyć się w Walentynki. Jest bardzo szczęśliwy, że wkrótce będzie mógł udać się na plażę.
Całą rozmowę z Konradem i Jackiem Braciakiem będzie można przeczytać w 95. numerze magazynu "Replika", który ukaże się już w poniedziałek, 7 lutego.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
Zobacz w naszej galerii, jak wygląda san Jacka Braciaka!