"Szansa na sukces" pojawiła się 25 lat temu. Tak znane gwiazdy zaczynały karierę

2018-11-14 8:00

"Szansa na sukces" była emitowana przez niespełna 19 lat w TVP2. Powstały łącznie 334 odcinki programu prowadzonego przez Wojciecha Manna. Pierwszy odcinek pokazano dokładnie 25 lat temu, 14 listopada 1993 roku. Wówczas gwiazdą była Maryla Rodowicz. Odcinek wygrali ex aequo Dominika Jarzębowska  („Rozmowa przez ocean”) i Kamil Bandzioch („Remedium”). Dominika robi dziś karierę w Wielkiej Brytanii. Jako Nika Boon wystąpiła w "Must be the music" i była jurorką w "All together now. Śpiewajmy razem".

Wojciech Mann, Szansa na sukces,

i

Autor: archiwum se.pl

W I edycji "Szansy na sukces" mogliśmy także zobaczyć Macieja Molędę ("Kulig" z repertuaru zespołu Skaldowie (wyróżnienie) i Justynę Steczkowska („Nie przynoś mi kwiatów dziewczyno”), która wystąpiła w odcinku z Trubadurami. Pomyliła jednak wtedy tekst i dostała druga szansę. W finałowym odcinku wykonała "Boskie Buenos" Maanamu i wygrała koncert w Sali Kongresowej.

W III edycji mogliśmy podziwiać talent Katarzyny Stankiewicz („Zamigotał świat” Varius Manx), Anny Świątczak („Pamiętasz, była jesień” Sławy Przybylskiej), Wojciecha Dąbrowskiego (63 l.) - „Ostatni” Edyty Bartosiewicz.

W odcinku z Lady Pank (IV sezon) wystąpili Ania Szarmach (40 l.) - „To, co mam”, Marek Sochacki (+56 l.) - „Tańcz, głupia, tańcz” i Juliusz Kamil Kuźnik (42 l.) „Zostawcie Titanica”. Aktor Janusz Kruciński zaśpiewał „Dwa proste słowa” De Mono, Magdalena Rzemek (45 l.) - „W jakim obcym domu” i Adam Krylik (43 l.) - „Niech moje serce kołysze ciebie do snu” wystąpili w odcinku z Krystyną Prońko, a Grzegorz Wawrzeńczyk (+46 l.) - „Luz-blues w niebie same dziury” Urszuli.

W 1997 roku poznaliśmy talent Katarzyny Cerekwickiej („Wyszłam za mąż, zaraz wracam” Ewy Bem), aktora Modesta Rucińskiego („Walc na tysiąc pas” Michała Bajora) i Andrzeja Lamperta („Ludzkie gadanie” Maryli Rodowicz).

Ciekawie było w V sezonie w odcinku z Grzegorzem Turnauem. Wówczas wystąpiły nieznane jeszcze Joanna Kulig („Między ciszą a ciszą”) i Monika Dryl („Kawałek cienia”), obecnie bardzo znane aktorki. Odcinek wygrała Kulig.

Później poznaliśmy Grzegorza Wilka („On nie jest cham” Piersi), który zyskał popularność dzięki "Jaka to melodia?", aktora Konrada Biela („My już są Amerykany” Piersi), Grzegorza Markockiego („Ostatni raz zatańczysz ze mną” Krzysztofa Krawczyka), późniejszego uczestnika "Baru" i aktora Artura Chamskiego („Julia i ja” Zdzisławy Sośnickiej).

W 1999 roku w programie z Violettą Villas poznaliśmy jak śpiewają: Małgorzata Markiewicz („List do matki”) i Weronika Korthals („Nie ma miłości bez zazdrości”). W odcinku z Natalią Kukulską pojawiła się natomiast Georgina Tarasiuk („Dłoń”).

W programie z Hanną Banaszak wystąpiły natomiast Olga Szomańska („W moim magicznym domu”) i 10-letnia wówczas Marina Łuczenko („Jesienny pan”). Hanna Stach znana z "Idola" wzięła udział najpierw w 2000 roku w  "Szansie na sukces" z Edytą Górniak. Zaśpiewała „To Atlanta” i wygrała.

O Ani Wyszkoni usłyszeliśmy w 2000 roku dzięki odcinkowi z Myslovitz, gdzie zaśpiewała „Długość dźwięku samotności”. Joanna Kozak z zespołu Farba wystąpiła w odcinku z Izabelą Trojanowską („Tyle samo prawd, ile kłamstw”). W tym samym roku poznaliśmy także Alicję Janosz („Prawy do lewego” Kayah), późniejszą zwyciężczynię I edycji "Idola".

W 2001 roku w odcinku z Wilkami wystąpił Tomasz Makowiecki („Son of the Blue Sky”), późniejszy mąż Reni Jusis. A w programie z Piotrem Szczepanikiem pojawili się Michał Rudaś („Chciałbym kiedyś”) i Szymon Wydra („Goniąc kormorany”).

O Michale Kwiatkowskim usłyszeliśmy dzięki piosence „Macho” z repertuaru Krzysztofa "Kasy" Kasowskiego. Patricia Kazadi i Rafał Brzozowski wystąpili w 2002 roku w odcinku ze "Szwagierkolaską". Aneta Figiel zaśpiewała przebój zespołu IRA „Wiara”, Natalia Sikora („Szukam przyjaciela” Stana Borysa), Julia Pietrucha („Nic nie może wiecznie trwać” Anny Jantar, 2004), Gienek Loska („Ja ogień, ty woda” Wilków, 2005) i Dominika Gawęda („Walk away” Blue Cafe, 2006), W 2006 roku objawił się także talent 12-letniej wówczas Ewy Farny ("Za młodzi, za starzy" Ryszarda Rynkowskiego") oraz Małgorzaty "Margaret" Jamroży („Będę czekać” Steni Kozłowskiej).

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają