Tak wygląda grób Danuty Szaflarskiej. Nie do wiary, co się na nim znalazło

2024-07-28 16:56

Danuta Szaflarska była jedną z bardziej znanych polskich aktorek. Gwiazda zagrała w wielu filmach czy serialach. Kobieta spełniała się również w teatrze. Artystka odeszła 19 lutego 2017 roku. Jej grób do dziś wywołuje ogromne emocje. Aż trudno uwierzyć w to, co się na nim znalazło.

Danuta Szaflarska spoczęła w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Można znaleźć tam również inne groby znanych Polaków. Pochowani są także Alina Janowska, Irena Szewińska, Tadeusz Pluciński oraz Gustaw Lutkiewicz.

Zobacz też: Tragiczna śmierć córek znanych poetów. Co łączyło Szaflarską z Gałczyńskim? Niezapomniani

Tak wygląda grób Danuty Szaflarskiej

Na płycie nagrobnej Szaflarskiej znajdują się aż trzy kaczki. Mają one symbolizować nagrody, jakie gwiazda otrzymywała. Uhonorowano ją za filmy "Diabły, Diabły", "Pożegnanie z Marią" oraz "Pora umierać". 

Danuta Szaflarska była nie tylko rewelacyjną aktorką, ale również uczestniczką Powstania Warszawskiego.

Warto także wspomnieć, że kiedy Danuta Szaflarska spoczęła w grobie, wcale nie miała okazałego nagrobka. Jej mogiła na początku była bardzo skromna - kilka zbitych desek oraz białe kamienie rozsypane na gołej ziemi tworzyły grób wielkiej gwiazdy. Na szczęście po ponad dwóch latach miejsce spoczynku Szaflarskiej wygląda zupełnie inaczej.

Zobacz też: Danuta Szaflarska wpadła w straszny ciąg alkoholowy. Trwał pół roku! Wszystko przez śmierć Jurka

Niedawno na facebookowej stronie "Tajemnice Warszawy" pojawiły się nowe zdjęcia grobu Danuty Szaflarskiej.

"Skromny, ale jakże klasycznie piękny nagrobek Danuty Szaflarskiej (1915–2017) na Powązkach Wojskowych (w Alei Zasłużonych), polskiej aktorki teatralnej i filmowej. Pod pseudonimem „Młynarzówna” brała udział w powstaniu warszawskim w 1944 jako łączniczka (adiutantka). Pod fikcyjnym nazwiskiem „Danuta Nowak” występowała na koncertach dla walczących powstańców i ludności cywilnej, w których brali udział także m.in. Mira Zimińska, Irena Kwiatkowska i Mieczysław Fogg. Po upadku powstania opuściła zniszczone miasto. Najpierw udała się do obozu przejściowego w Pruszkowie, a stamtąd do Krakowa" - czytamy w sieci.

Zobacz też: Padniecie! Danuta Szaflarska pozowała NAGO. Wyciekły szokujące akty sprzed lat. Mamy zdjęcia

Zobacz naszą galerię: Danuta Szaflarska dostała nowy grób

Sonda
Wierzysz w życie po śmierci?
Szaflarską POCHOWANO z ulubioną FLASZKĄ l Niezapomniani
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają