Po, jak do tej pory, przebiegającej pomyślnie rozgrywce lingwistki z Warszawy – Anny, można było spodziewać się, że uczestniczka zajdzie daleko. Co zaskakujące, udzielenie odpowiedzi na pytania do gwarantowanych 40 000. złotych nie sprawiły jej większego problemu. Bez dwóch zdań, zdawałoby się, że nic jej tak łatwo nie zatrzyma. Widać było, że kobieta nabiera apetytu na milion! Z trudnościami spotkała się, dopiero w walce o progową, wyżej wymienioną kwotę. Niestety, nie znała odpowiedzi na postawioną przez Huberta Urbańskiego zagadkę i w obawie przed utratą dużej sumy, zamieniła pytanie. Uśmiech zszedł jej z twarzy, gdy zobaczyła kolejne, które okazało się tak samo kłopotliwe. Na szczęście, skorzystała z ostatniego koła ratunkowego i wykonała telefon do taty, który pomógł jej podjąć prawidłową decyzję. Spośród graczy z ostatnich odcinków, to ona zaszła najdalej. Jednak, przepełniona zwycięską passą, zaryzykowała w pytaniu o 75 000 złotych. Tym razem miała pecha! Uczestniczka niespodziewanie odpadła i odeszła z gwarantowaną nagrodą 40 tys. złotych. Zobaczcie jakie pytanie przerosło jej możliwości!
Wszyscy wymienieni skomponowali muzykę do pieśni „Sabat Mater”. Który zrobił to na długo przed pozostałymi?
A. Vivaldi
B. Schubert
C. Verdi
D. Pederecki
Poprawną odpowiedzią, okazało się, A: Vivaldi. Wiedzielibyście?
Tuż po odejściu Anny, do gry wkroczył nieco zestresowany Michał. W rozmowie z Hubertem Urbańskim przyznał, że chce zostać reżyserem i właśnie teraz ma możliwość na wyreżyserowanie swojej przyszłości. Wszystko jest w jego rękach. Na tę chwilę gracz ma trzy koła ratunkowe i 2 000 złotych. Już w następnym odcinku, dowiemy się, jak długo zdoła utrzymać się w grze.
Milionerzy - zasady
Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "zamiana pytania".