Tomasz Kammel to jeden z najpopularniejszych polskich prezenterów telewizyjnych. Ma on na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych. Fani bacznie obserwują również jego życie prywatne. Przed laty wielkie emocje budził jego związek z Katarzyną Niezgodą, z którą rozstał się w 2015 roku.
Prezenter aktywnie udziela się na Instagramie. Swego czasu Tomasz Kammel pochwalił się metamorfozą sylwetki - regularne treningi oraz zmiana nawyków żywieniowych przyniosły spektakularne efekty. Obecnie prezenter wykorzystuje swoje zasięgi, by podpowiadać fanom, jak przemawiać, jak zachowywać się w czasie wystąpień czy też co robić w razie wpadki. 23 lutego, w Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, Kammel zdecydował się na odważne wyznanie dotyczące choroby.
Tomasz Kammel miał depresję. "Mówili mi, żebym się nigdy do tego nie przyznawał"
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Jest to choroba, która może dotknąć każdego. Dotyczy ona także gwiazd - na depresję cierpieli m.in. Małgorzata Foremniak, Bartek Jędrzejak, Agata Młynarska, Olaf Lubaszenko czy Piotr Zelt. Okazuje się, że z chorobą zmagał się także Tomasz Kammel.
"Trzeba walczyć nie tylko z samą depresją, ale i z nieświadomością, że choć tak niebezpieczna, może być skutecznie leczona" - zauważył prezenter we wpisie, który opublikował na Instastory. "Są leki i są specjaliści, którzy pomogą ją wyleczyć", czytamy. Jak wyznał Tomasz Kammel, on również zmagał się z depresją.
"Miałem w życiu trudne momenty. Były sytuacje graniczne. Lata temu doradcy od wizerunku mówili mi, żebym się nigdy do tego nie przyznawał. Żebym nikomu nie mówił o wizytach u psychologa, o wsparciu farmakologicznym. Te czasy już dawno minęły. O depresji trzema mówić otwarcie, tak jak o swoich trudnych doświadczeniach. Dlatego wspierajcie, gadajcie, przekonujcie, by się leczyć i nie odpuszczać" - napisał.
"Ludzie potrzebują pomocy. Każdy z nas może ją nieść, choćby słowem, bo jak wiadomo, słowa mają moc" - podsumował Kammel.
Jeżeli podejrzewasz, że chorujesz na depresję, możesz zwrócić się do specjalistów. Jak czytamy na łamach portalu pacjent.gov.pl, pomoc możesz uzyskać w:
- poradni zdrowia psychicznego,
- ośrodku interwencji kryzysowej,
- poradni psychologiczno-pedagogicznej,
- szpitalu lub oddziale psychiatrycznym.