Trójka: głosowanie na Kazika sfałszowano?! Pokazano twarde dowody

2020-05-18 10:13

Głosowanie w Trójce sfałszowano - taka teza pojawia się w mediach od sobotniego poranka, kiedy to ze strony internetowej rozgłośni zginęło ostatnie, 1998., notowanie legendarnej Listy Przebojów. Od tego czasu każda ze stron wymienia się mniej lub bardziej merytorycznymi argumentami, a fani Trójki piszą o końcu rozgłośni. Jaka jest prawda? Dowody bolą...

Trójka: głosowanie na Kazika sfałszowano?!

i

Autor: se.pl Są dowody

Przypomnijmy, od czego się zaczęło: w 1998. notowaniu wyemitowanym w piątek 15 maja 2020 roku zwyciężyła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kazik w swoim stylu śpiewa o tym, że Jarosław Kaczyński w rocznicę katastrofy smoleńskiej odwiedził Powązki, mimo że z powodu pandemii koronawirusa odwiedzanie cmentarzy było przecież zabronione. Od razu zaczęto więc spekulować, że taka krytyka prezesa PiS nie spodobała się dyrekcji Trójki, która zaczęła lansować tezę o awarii oraz sfałszowaniu głosowania.

Od tego czasu wydarzenia potoczyły się lawinowo: stację radiową zaczęli bojkotować kolejni artyści, a kilku dziennikarzy, w tym sam Marek Niedźwiecki, odeszli z pracy. Rzekomą cenzurę skrytykował nawet Mateusz Morawiecki. Co będzie dalej z Trójką - nie wiadomo.

Dyrekcja stacji w niedzielę pod wieczór opublikowała oświadczenie, z którego wynika, jakoby manipulacji przy głosowaniu dopuścił się ktoś z pracowników mających dostęp do systemu. Tak poprzestawiał miejsca, że Kazik wygrał, chociaż powinien być znacznie niżej na liście.

Super Raport 15 V (goście: Dworczyk, Dziambor)

- Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy, Kazik powinien być na miejscu czwartym. Następnie zespół LP3 poblokował głosy słuchaczy oddane na innych wykonawców uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne - oznajmił Tomasz Kowalczewski, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Już wcześniej w Internecie popularność zaczął zdobywać wpis Mateusza Sokalszczuka, zajmującego się między innymi projektowaniem i rozwijaniem gier. Mężczyzna jest biegły w tajnikach informatyki i przeprowadził własne - dość proste - "śledztwo". Programista napisał na Facebooku, że problematyczne głosowanie wcale nie zniknęło z sieci, tylko "przykryto" je fałszywym duplikatem strony - a duplikat wyświetlał informację o rzekomej awarii. W efekcie żadnej awarii nie było... Przypadek?

- Hej Trójka - Program 3 Polskiego Radia chyba wiem jak naprawić waszą stronę - wystarczy że usuniecie zaznaczoną linijkę która automatycznie przekierowuje przeglądarkę na fejkową stronę z błędem :) Śmieszna pomyłka taki kod, wygląda to prawie jak cenzura no ale kto by pomyślał he, he! - napisał.

Czytaj "Super Express" bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie "Super Express" KLIKNIJ tutaj >>>

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają