Nowy serial "Weterani. Wyrwani śmierci" od 25 maja w czwartki, o godz. 22 w FOKUS TV
„Dziwna rzecz, ale nigdy nie było problemów z uzyskaniem ochotników do oddania krwi, nawet jeśli rannym był talib, który dopiero co próbował zabić naszych chłopców” - opowiada profesor Uniwersytetu Medycznego, Waldemar Machała. I faktycznie tak było, zgodnie z przysięgą, którą złożyli jako lekarze. Ochrona życia dla tych bohaterów jest najważniejsza.
Obejrzyj: Serial "Weterani. Wyrwani śmierci"
Szpitale polowe w Afganistanie nie różniły się zbytnio od tych w Polsce. Oczywiście z wyjątkiem huku, wystrzałów oraz okrzyków rannych żołnierzy oraz cywili. Lekarze wypowiadający się w serialu "weterani. Wyrwani śmierci" musieli pracować w ciągłym poczuciu zagrożenia, oglądać makabryczne rany. Wytrzymałość psychiczna obrońców życia w takich warunkach należy docenić, szczególnie, że nie zważali na pochodzenie rannego - starali się zawsze uchronić drugiego człowieka przed trwałym kalectwem. Uratowali wielu, jednakże też nie wszystkich dało radę ocalić przed śmiercią. Nic dziwnego, że część lekarzy wróciła z objawami stresu bojowego...
Informacje na Facebooku o "Weterani. Wyrwani śmierci tutaj. Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!