Romuald Lipko, legendarny kompozytor i lider zespołu Budka Suflera, odszedł 6 lutego 2020 roku w wieku 69 lat. Pozostawił po sobie niezapomniane melodie, które do dziś poruszają serca milionów słuchaczy. Jak wygląda grób artysty w rocznicę jego śmierci? Miejsce wiecznego spoczynku Romualda Lipki odwiedziła dziennikarka portalu Eska.pl.
Piękny symbol na grobie Romualda Lipki
Grób Romualda Lipki znajduje się na cmentarzu w Lublinie i jest regularnie odwiedzany przez osoby, dla których jego muzyka stanowiła inspirację i towarzyszyła w ważnych momentach życia. Na nagrobku często widnieje zapalony znicz, kwiaty oraz... monety, symbolizujące jeden z największych przebojów Budki Suflera - "Za ostatni grosz".
Zobacz również: Ci muzycy Budki Suflera odeszli na zawsze. Nie tylko Felicjan Andrzejczak i Romuald Lipko
Mieczysław Jurecki, wieloletni współpracownik Lipki i basista Budki Suflera, w specjalnym programie "Romuald Lipko - Niezapomniane melodie" przygotowanym przez Marka Sierockiego wspomniał o tym pięknym i niezwykle symbolicznym zwyczaju.
Często przychodzę na cmentarz na jego grób i tam zawsze jakaś świeczka się pali. I jakieś drobne typu 'za ostatni grosz' - jakieś monety tam ktoś rzuca. Ta tradycja nadal trwa. I to świadczy o tym, jaki wielki to był artysta, kompozytor i człowiek.
Polecamy: Mija 5. rocznica śmierci Romualda Lipki. W Kazimierzu Dolnym upamiętnią wybitnego kompozytora
Romuald Lipko był autorem wielu ponadczasowych przebojów, takich jak "Jolka, Jolka pamiętasz", "Cisza jak ta", "Nie wierz nigdy kobiecie", "Wszystko, czego dziś chcę" czy "Dmuchawce, latawce, wiatr". Jego twórczość na zawsze zapisała się w historii polskiej muzyki, a jego grób pozostaje miejscem, gdzie wielbiciele mogą wyrazić swoją pamięć i szacunek. Jego twórczość na zawsze pozostanie w sercach fanów.
Obejrzyj zdjęcia grobu Romualda Lipki w rocznicę jego śmierci. Choć minęło już 5 lat, to pamięć wciąż jest żywa.