Trwają treningi do koncertów na żywo. Grupy wraz ze swoimi przywódcami szykują się do walki na scenie. O losach uczestników będą teraz jednak decydować nie jurorzy, lecz telewidzowie.
SYLWETKI UCZESTNIKÓW:
Mats Mguenni (23 l.) - Student medycyny - psychiatrii. Pochodzi z Bergen z Norwegii, mieszka obecnie w Krakowie. Jest synem muzyka. Do Polski przyjechał na studia. Poza śpiewaniem gra na trąbce, gitarze akustycznej i elektrycznej. Przez ostatnie lata w czasie ferii zimowych występuje w pubie w Bergen oraz w irlandzkim pubie w Krakowie.
Michał Szpak (20 l.) - Pochodzi z Jasła z wielodzietnej rodziny, z tradycjami muzycznymi. Jest samoukiem, śpiewa o 9 roku życia. Łączy w spójną całość, śpiew, taniec oraz image sceniczny, tworząc niepowtarzalne show. W liceum był wokalistą w zespole rockowym. Nie ma swoich idoli, inspiruje go każdy rodzaj muzyki i silne osobowości sceniczne.
Ada Szulc (21 l.) - Studentka farmacji, urodzona w Krakowie, mieszka w Chrzanowie. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie skrzypiec. Od czterech lat jest wokalistką w zespole pop - rockowym Chilitoy. Jej ulubioną wokalistką jest Rihanna oraz zespoły The Veronicas i Paramore.
Przeczytaj koniecznie: Michał Szpak, Ada Szulc, Mats Mguenni – ktoś z tej trójki wygra?
William Malcolm (25 l.) - Ma szkocko-amerykańskie pochodzenie. Od 17 lat mieszka w Polsce. Jest Absolwentem Akademii Muzycznej (wydział jazzu i muzyki rockowej) w Grańsku. Znany jest również jako Billy Savage - frontman zespołu Timmy an Drugs. Jest kompozytorem utworów na klawisze. Ma na koncie występy w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Inspirują go muzyka klasyczna, Frank Sinatra, Elvis Presley i zespół Green Day.
Gienek Loska (36 l.) - Białorusin mieszkający we Wrocławiu. Gitarzysta, kompozytor. Żonaty, ma czteroletnią córkę. Żyje z muzyki, śpiewa i gra na gitarze w klubach i na ulicy. Współzałożyciel i wieloletni wokalista zespołu bluesowego Seven B. lider zespołu Gienek Loska Band. W swojej muzyce łączy elementy muzyki rockowej lat 60. i 70.
Małgorzata Szczepańska-Stankiewicz (49 l.) - Nauczycielka z Gdańska. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła wraz z siostrą bliźniaczką w amatorskim duecie Siostry Kałużne. Występowała w zespole estradowym Marynarki Wojennej Flotylla. Współpracowała z zespołem Guliwer, z którym nagrała płytę "Światłość-Próg Nadziei". Prowadzi zajęcia wokalne dla seniorów. Jej marzeniem jest dubbingowanie bajek dla dzieci.
Zespół Avocado - 5 osobowa grupa, która powstała w 2007 roku. Tworzą go Michał (dziennikarz, dyrektor Centrum Kultury), Darek (kompozytor, aranżer, wibrafonista, multiinstrumentalista), Seba (nauczyciel), Marcinek (kompozytor, aranżer, producent), Jarek (informatyk, programista). Muzycy są w wieku od 31 do 42 lat i pochodzą z Goczałkowic - Zdroju, Bielska Białej, Pszczyny, Żor, Białej Podlaskiej i Gliwic. Łączy ich zamiłowanie do śpiewania, fascynują się ludzkim głosem i poszukiwaniem nowych form naśladownictwa tradycyjnych instrumentów. Śpiewają zróżnicowany repertuar: covery, muzykę popularną, kompozycje własne. Uprawiają też beatbox.
Zespół Sweet Rabels - 4 osobowa grupa. Zespół w obecnym składzie działa od 2 lat. Tworzą go dziewczyny w wieku od 22 do 27 lat. Są to Joanna Dobroszek, Monika Kluszczyńska, Monika Kubasiewicz, Ola Sochacka. Pochodzą z Łodzi i okolic. Dziewczyny są po szkołach muzycznych, a ponadto są instruktorkami tańca. W 2009 roku nagrały pierwszego singla, piosenkę "Do bólu". Zespół poza własnym materiałem ma obecnie w swoim repertuarze covery. Sweet Rebels nie wzorują się na żadnym zespole, pracują nad swoim stylem.
Duet Dziewczyny - Ania Karamon (29 l.) i Ola Nowak (30 l.). Poznały się 4 lata temu w festiwalu "Fama" w Świnoujściu, podczas warsztatów wokalnych. Obecnie obydwie mieszkają w Warszawie. Zespół Dziewczyny gra muzykę akustyczną. Bawią się tekstem, ruchem na scenie i animacjami podczas koncertów. Jest to mieszanka różnych stylistyk muzycznych oscylujących pomiędzy bluesem, babariba jazzem i rock'n rollem. Zespół ma za sobą przygodę z Eurowizją oraz zwycięstwo w programie "Hit Generator".